Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Do sześciu razy sztuka?

piątek, 05 maj 2017 10:28 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W sobotę w Katowicach odbędą się VII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Siatkowej. Radomscy alumni będą bronić tytułu mistrzowskiego. Jeśli wygrają będzie to ich szóste złoto w historii tego turnieju. 

Turniej rozpocznie się o godz. 9. Na parkiecie zaprezentują się klerycy z Katowic, Radomia, Olsztyna i Krakowa. Finał przewidziany jest na godz. 17. Faworytami są oczywiście radomianie, ale gospodarze też tanio nie sprzedadzą skóry. Będą mieli również okazję do rewanżu za ubiegły rok, kiedy przegrali z alumnami z Radomia w trzech setach i musieli się zadowolić srebrem. Kapitan WSD Radom al. Paweł Zubek powiedział nam, że za radomską drużyną solidne przygotowanie. Uczyli się od najlepszych - siatkarzy Cerrad Czarnych Radom.

 

W radomskim zespole zagrają: al. Paweł Zubek (kapitan), dk. Krzysztof Kołtunowicz, dk. Paweł Męcina, dk. Mateusz Nowak, al. Piotr Czyż, al. Michał Nachyła, al. Radosław Wąchocki, al. Patryk Karbownik. Życzymy powodzenia.