Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ministranci powalczą o mistrzostwo

środa, 05 marca 2014 15:48 / Autor: Marcin Prejs
fot. parafiazarnow.pl
Marcin Prejs

W eliminacjach tego turnieju wzięły udział aż 154 drużyny. Najlepsze z nich już w sobotę zagrają o mistrzowskie tytuły. Przed nami finały XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Piłkarskie zmagania poprzedzone będą Mszą święta odprawioną pod przewodnictwem ordynariusza radomskiego bpa Henryka Tomasika w opoczyńskiej kolegiacie św. Bartłomieja. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 9. Po nim drużyny przejadą do trzech hal sportowych, gdzie przeprowadzone zostaną mistrzowskie rozgrywki. W Żarnowie swoje mecze rozegrają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści zagrają w Zespole Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o tytuł mistrzowski powalczą w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie. W każdej z grup wystąpi po 16 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.
- Dzieci i młodzież potrzebują tego typu spotkań - mówi ks. Ireneusz Szustak, organizator imprezy. - Sport pomaga kształtować ich charaktery, takie turnieje są również okazją do formowania młodych ludzi - dodaje.
Podsumowanie turnieju odbędzie się w hali ZSS nr 3 w Opocznie. Zaplanowane zostało ono na godzinę 17. Organizatorami rozgrywek są księża z parafii św. Bartłomieja w Opocznie i parafii św. Mikołaja w Żarnowie. Patronem medialnym XIV Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej jest Radio Plus Radom.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.