Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Lednica w Radomiu

wtorek, 12 września 2017 10:52 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. http://siewcylednicy.pl
Jakub Szczechowski

Wiele młodych osób z diecezji radomskiej co roku bierze udział w spotkaniach Lednica 2000. W sobotę to Lednica przyjedzie do Radomia, a dokładnie "Siewcy Lednicy". 

 

Zespół ma na swoim koncie wiele hitów m.in. „Tańcem chwalmy Go!”, „Błogosławcie Pana” i „Słuchaj Izraelu”, „Tak, tak, Panie”, „Ojciec”, „Nasze oczekiwanie”. Siewcy wydali już 5 płyt i zagrali 500 koncertów. Radomski koncert rozpocznie się o godz. 16.45 na placu przed Urzędem Miejskim. To jedna z atrakcji, przygotowanych dla młodzieży, która weźmie udział w I Forum Młodych i Apelu Młodych.

Przypomnijmy, że Forum Młodych rozpocznie się w najbliższy piątek wieczorem. Przyjedzie na nie kilkaset osób z całej diecezji radomskiej. Będą to reprezentanci poszczególnych parafii. Inicjatywa ma służyć aktywizacji młodzieży, wymianie doświadczeń. - Chodzi nam po prostu o to, żeby młodzież uczyła się od siebie nawzajem co może zrobić na parafii. Nie chcemy tworzyć nowej wspólnoty, nowych struktur, tylko zmotywować ich, dać im narzędzia do pracy w parafii, tam gdzie są na co dzień - mówi rzecznik Forum Otylia Brendel. Podczas spotkania zaprezentują się parafie, zaprezentują się wspólnoty. Będą specjalne Targi Wspólnot na radomskim deptaku. Kluczowym punktem programu będą warsztaty dla młodych. Gościem specjalnym Forum będzie ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacji ŚDM - Panama 2019.

Po Forum Młodych, a jeszcze przed Apelem Młodych odbędzie się wspomniany koncert "Siewców Lednicy". O godz. 18 rozpocznie się szósty już Apel Młodych i koncert Nieziemskie Granie. Wystąpią muzycy pod batutą ks. Bartłomieja Winka. Kulminacją Apelu będzie adoracja Najśw. Sakramentu. - Chcemy, aby ten Apel Młodych nie był tylko koncertem. Najcudowniejszym momentem apelu jest, kiedy kilka tysięcy osób mlodych klęka na niewygodnej kostce, bo przechodzi Najśw. Sakrament - mówi o najważniejszym duszpasterz akademicki ks. Mariusz Wilk. W tym roku adorację poprowadzą: s. Julia Dubowska, która była świadkiem cudu eucharystycznego w Sokółce oraz ksiądz raper Jakub Bartczak. 

Forum Młodych i Apelowi Młodych patronuje Radio Plus Radom. Więcej o tych spotkaniach możecie przeczytać i posłuchać [TU]

Program FORUM MŁODYCH

PIĄTEK, 15 września: Radom, par. św. Stefana, Idalin

godz. 20.00 Wieczór Uwielbienia - poprowadzą: Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre, Wspólnota św. Dobrego Łotra.

SOBOTA, 16 września: Radom, Liceum Katolickie księży Filipinów

godz. 8.00 Msza św.

godz. 9.15 - przywitanie

godz. 9.30 - prezentacja wspólnot

godz. 10.30 - prezentacje 3 parafii o konkretnym zaangażowaniu młodzieży

godz. 11.10 - spotkanie dla kapłanów: ks. Emil Parafiniuk – Krajowe Biuro Organizacji ŚDM – Panama 2019

godz. 12.00-13.45 praca warsztatowa

godz. 14.40 – przejście wspólne do Centrum

godz. 15.00-16.30 - Targi Wspólnot (Plac Corazziego)

godz. 16.45-17.45 – koncert Siewców Lednicy

godz. 18.00-21.00 - Apel Młodych, koncert “Nieziemskie Granie”, zakończenie Forum