Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Módlmy się o trzeźwość narodu!

niedziela, 24 września 2017 07:54 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

W niedzielę, 24 września w polskich kościołach będą sprawowane Msze święte wynagradzające za grzechy pijaństwa, z prośbą o obfite owoce kończącego się Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Celem odbywającego się w Warszawie Kongresu jest ograniczenie spożycia alkoholu oraz promocja trzeźwości i abstynencji. Według statystyk ponad 3 mln Polaków pije alkohol ryzykownie i szkodliwie. - Troska o trzeźwość naszą własną i naszych bliskich to także znak miłości bliźniego. - powiedział w audycji Radia Plus Radom "Kwadrans dla Pasterza" biskup Henryk Tomasik:

Dziś w świątyniach całej Polski odprawiane są Msze święte dziękczynno – błagalne. W tym dniu dziękujemy Bogu za dokonane już dzieła, wynagradzamy za grzechy pijaństwa i wszystkie grzechy z nim związane, a także prosimy o obfite i trwałe owoce Kongresu.

Natomiast w poniedziałek, 25 września odbędzie się Diecezjalny Kongres Trzeźwości. Swój udział zapowiedzieli: bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, bp Henryk Tomasik, ks. Marek Dziewiecki. Początek 25 września o godzinie 18.00 w Ośrodku Trzeźwości przy ul. Starokrakowskiej 144 w Radomiu. O tej godzinie celebrowana będzie Msza święta z wprowadzeniem relikwii bł. ks. Michała Sopoćki.

MODLITWA KONGRESOWA:

Boże nieskończonego miłosierdzia, błogosław naszej Ojczyźnie w roku Narodowego Kongresu Trzeźwości. Wspieraj wszystkie wysiłki w dążeniu ku trzeźwości Polaków, aby z Twoją pomocą przyniosły dobre i trwałe owoce. Spraw, by troska Kościoła, władz państwowych i samorządowych, a także troska rodziców, wychowawców, pracowników mediów i wszystkich ludzi dobrej woli zaowocowała abstynencją dzieci i młodzieży, cnotą trzeźwości dorosłych Polaków oraz odzyskiwaniem wolności przez tych, którzy popadli w uzależnienia. Maryjo, Królowo Polski, zawierzamy Ci sprawę trzeźwości i odnowy moralnej naszego Narodu.

Amen.

Zapraszamy do nas: