Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Rekolekcje dla księży

piątek, 14 marca 2014 11:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ks. prof. Krzysztof Pawlina poprowadzi tegoroczne rekolekcje kapłańskie, które odbędą się w dniach 22-24 kwietnia w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej.

Ciekawie zapowiada się spotkanie z cyklu "Wyzwania Duszpasterskie", czyli "Kościół Franciszka - mój Kościół". Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem: "Umocnić wewnętrznego człowieka". Anna Kowalczyk z Sekretariatu Ostrobramskiego w Skarżysku-Kamiennej poinformowała, że w pierwszym dniu rekolekcji zostaną poruszone następujące zagadnienia: wiara, świętość, cierpienie oraz troska o sens w życiu księdza. - Następne dni będą przebiegały wokół słabości, spowiedzi i miłości w życiu księdza. Pojawi się także temat kultury duchowej w życiu księdza - mówi Anna Kowalczyk. Dodała, że planowania jest również dyskusja na temat "Przekaz wiary młodemu pokoleniu" i konferencja "Matka Boża w życiu księdza". Każdego dnia będą się celebrowane Eucharystie, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia należy przesyłać do końca marca na adres: ostrobramska@ostrobramska.pl lub pod numerem telefonu 41 25 38 800.

Przypomnijmy, że skarżyskie sanktuarium to jedyna wierna kopia wileńskiej Ostrej Bramy w Polsce. Od kilku lat przy sanktuarium działa Centrum konferencyjno-turystyczne.