Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radoszyce
Dziś jest: Poniedziałek, 10 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Radio Plus i o. Czuma nominowani do Totusa

czwartek, 28 września 2017 14:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radio Plus i jezuita o. Hubert Czuma zostali nominowani do tegorocznej nagrody TOTUS TUUS. Jest ona przyznawana w ramach Dnia Papieskiego, a otrzymują ją osoby i instytucje szczególnie przyczyniające się do promocji nauczania św. Jana Pawła II. 

O. Czumę nominowano w kategorii "Promocja godności człowieka". Zaś w kategorii medialnej nominację otrzymało Radio Plus (redakcja audycji "Nocne światła").

Jezuita o. Hubert Czuma to działacz opozycji w PRL i duszpasterz akademicki i ludzi pracy. Od 1979 jest związany z Radomiem. Jest niezłomnym propagatorem i orędownikiem ks. Romana Kotlarza, legendarnego duszpasterza "Solidarności". Wspierał strajkujących. Jest honorowym członkiem NSZZ "Solidarność". Odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Orderem Odrodzenia Polski. Nieoceniony przyjaciel ludzi w potrzebie, bezrobotnych, bezdomnych. Niezwykle skromny, prawy człowiek, ksiądz i zakonnik. Ojciec Hubert Czuma współpracował z Radiem Plus Radom. Był autorem cotygodniowej audycji "Jacy jesteśmy". 

W tym roku gala wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 7 października na Zamku Królewskim w Warszawie.