Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Siostry Służki nauczą obsługi komputera

wtorek, 07 listopada 2017 08:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Felix_Broennimann)
Weronika Chochoł

Jak bezpiecznie korzystać z komputera, wyszukiwać informacje, robić zakupy czy zwiedzać przez Internet? Między innymi tego będą mogli dowiedzieć się seniorzy, którzy wezmą udział w kursie proponowanym przez Siostry Służki z Mariówki.

Kurs w całości finansowany jest ze środków unijnych, a zaproszenie skierowane jest do osób powyżej 50 roku życia, które mieszkają w małych miejscowościach. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest również wykształcenie maksymalnie ponadgimnazjalne.

Dzięki kursowi będzie można nauczyć się przeglądania, wyszukiwania i przechowywania informacji, a także wykorzystywania sieci do komunikowania się. Uczestnicy poznają tajniki tworzenia i edytowania treści i bezpiecznej obsługi komputera. Dowiedzą się również, jak wykorzystywać Internet do czynnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej.

Zajęcia odbywać się będą w małych grupach (do 12 osób), a cały kurs potrwa 80 godzin lekcyjnych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu.

Najbliższy kurs zaczyna się 13 listopada o godz. 9:00 w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej PROMIEŃ w Mariówce. Natomiast kolejna tura rozpocznie się 4 grudnia. Uczestnicy mogą deklarować udział w zajęciach w grupie przedpołudniowej bądź popołudniowej. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie pod numerem telefonu: (48) 675 01 37.

Dla osób z dalszych stron Polski istnieje możliwość:

  1. zamówienia noclegów i posiłków
  2. zamówienia zabiegów rehabilitacyjnych w NZOZ PROMIEŃ