Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Uczniowie chcą pomagać

środa, 29 listopada 2017 12:27 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Uczniowie szkoły podstawowej nr 33 w Radomiu mają serca i ręce gotowe do pomocy innym. Trzeba im tylko zaproponować określone działania. W placówce przy ul. Kolberga powstało Szkolne Koło Caritas.

Dzieci i młodzież ze szkoły nr 33 pomagają w różnorodny sposób. Uczą się tego już w domu rodzinnym. Pomagają babci, sąsiadce. Uczestniczą także w zbiórkach żywności i wielu innych inicjatywach, w których aktywny jest szkolny wolontariat.

W Szkolne Koło Caritas zaangażowało się ok. 30 osób. Pracę koła będą koordynować: Ewa Majcher i Elżbieta Skierska-Markowicz. - Powstaje Szkolne Koło Caritas, ale w naszej szkole Klub Wolontariatu działa już 6 lat. Mamy za sobą już wiele sukcesów. Byliśmy nawet klubem roku - podkreśla Ewa Majcher.

 - Z całą pewnością będziemy spotykać się systematycznie. Chcemy współpracować bliżej też z parafią. Już uczestniczyliśmy nawet w dwóch akacjach. W tym roku szczególnie pomagamy seniorom - mówi Elżbieta Skierska-Markowicz.

W szkolny wolontariat aktywnie angażują się rodzice. Pani Edyta Rojek wspomaga niemal każdą inicjatywę. Od małego "ducha pomocy" zaszczepia swojej córce Klaudii.

- Bardzo się cieszę, że w moim zespole pracowniczym są nauczyciele, którzy chcą pomagać innym - mówi dyrektor szkoły Andrzej Tomczyk.

W diecezji radomskiej działa już ponad 70 Szkolnych Kół Caritas. Zrzeszają ok. 3 tys. członków. - Idea to uwrażliwienie młodego człowieka na pomoc drugiemu. To są koła, które zajmują się przede wszystkim wolontariatem. Dostrzegają w swoim gronie tych najbiedniejszych - mówi ks. Damian Drabikowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej.

Życzymy powodzenia w dobrej sprawie!

Zapraszamy do nas: