Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Kulturalnie nad Potokiem - podusmowanie

czwartek, 21 grudnia 2017 16:36 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Za nami ostatnie wydarzenie z cyklu „Kulturalne Spotkania nad Potokiem”. Był to czas by wprowadzić się w świąteczny nastrój, ale również podsumować realizowany przez cały rok projekt.

Od marca do grudnia osiedle nad Potokiem w Radomiu kulturalnie kwitło – to za sprawą spotkań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Były koncerty, spektakle i spotkania, które pobudzać miały do zapoznawania się z kulturą. Kto odwiedził Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu? Wymienia Wojciech Sałek ze Stowarzyszenia Młyńska:

Kulturalne spotkania nad Potokiem były sposobem na odstresowanie, zapoznanie się ze sztuką, ale nie tylko. Jak mówi Zbigniew Skuza - prezes Stowarzyszenia Młyńska - te spotkania miały być również "leczeniem duszy":

Ks. Mirosław Prasek – superior Filipinów - cieszy się, że udało się zrealizować ten projekt. - Najprawdopodobniej ci, który przychodzili do Oratorium, nie wybraliby się do innych miejsc. Teraz mają motywację. - mówi:

Gościem ostatniego spotkania był Chór Kameralny Insieme prowadzony przez Monikę Bachowską. O kolędowaniu i tym, jak zachęcić do śpiewania kolęd przy wigilijnym stole z Moniką Bachowską rozmawiał Wojciech Sałek:

Patronat medialny nad Kulturalnymi Spotkaniami nad Potokiem sprawowało Radio Plus Radom.