Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pasterka w radomskiej katedrze

poniedziałek, 25 grudnia 2017 02:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Z Chrystusem, w duchu Bożych przykazań, dokonuje się w sercu Boże Narodzenie - mówił biskup Henryk Tomasik, podczas Pasterki w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Bp Tomasik mówił, ż dzisiaj stawiamy to ważne pytanie, czy w moim sercu jest miejsce dla Chrystusa, który chce narodzić się przez słowo przyjęte z Ewangelii, przez łaskę, która płynie z każdego z sakramentów. - Czy jest we mnie miejsce, by Bóg rodził się przez wiarę, na którą odpowie miłością? Czy jest miejsce w moim sercu, nawet w tej pięknej polskiej tradycji, pięknych kolęd? Bo tragedią byłoby, gdyby było Boże Narodzenie, bez narodzenia Syna Bożego. A takie są propozycje kulturowe – mówił biskup radomski

Dalej przypomniał, że z Chrystusem, w duchu Bożych przykazań, dokonuje się w sercu Boże Narodzenie. - Dzisiaj z całym Kościołem, chcemy wyśpiewać piękną modlitwę: Boże, daj, abyśmy w niebie mogli uczestniczyć w radości Twojego Syna, którego tajemnice wcielania poznaliśmy na ziemi”. Niech tak się stanie – zakończył ordynariusz radomski:

W koncelebrze uczestniczyli: ks. Edward Poniewierski, kancery kurii diecezjalnej w Radomiu i proboszcz parafii katedralnej ks. Krzysztof Ćwiek.