Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Orszak w Stąporkowie

czwartek, 04 stycznia 2018 10:28 / Autor: Marcin Prejs
fot. MGOKiS w Stąporkowie
Marcin Prejs

Mieszkańcy Stąporkowa po raz drugi przejdą ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli.

Uroczystość otworzą o godzinie 11.30 jasełka. Po nich w miejscowym kościele odprawiona zostanie Msza święta. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości w barwnym orszaku przejdą na plac przed ośrodkiem kultury. Tu będzie wspólne kolędowanie i gorący poczęstunek, wyjaśnia Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli wspólnie z MGOKiS zapraszają: burmistrz Stąporkowa oraz parafie, placówki oświatowe i stowarzyszenia działające na terenie gminy. Ważnym punktem uroczystości będzie rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Dzień wcześniej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie zaprasza na III Stąporkowski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy dziecinie”. Przesłuchania, w których mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli rozpoczną się o godzinie 17. Koncert laureatów w niedzielę o godzinie 18. Konkurs kierowany jest do mieszkańców gminy Stąporków zarówno solistów, jak i zespołów.