Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Barwny orszak w Końskich

czwartek, 04 stycznia 2018 14:29 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Po raz trzeci ulicami Końskich przejdzie Orszak Trzech Króli. Utworzą go wierni z trzech koneckich parafii.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Końskich wyruszą z trzech parafii: Matki Bożej Nieustającej Pomocy (orszak afrykański w kolorze niebieskim, wyjście ok. godz. 12), Chrystusa Odkupiciela (orszak azjatycki w kolorze zielonym, wyjście ok. godz. 12) i św. Mikołaja (orszak europejski w kolorze czerwonym, wyjście ok. godz. 12.45). Na godzinę 13 przy kolegiacie planowane jest połączenie wszystkich w jeden Orszak Trzech Króli i przejście w barwnym korowodzie ulicami miasta do ołtarza polowego. - To właśnie tu, za kolegiatą, odbędą się wielopokoleniowe jasełka, nie zabraknie także wspólnego kolędowania - wyjaśnia Izabela Kos, organizatorka przedsięwzięcia.

Organizatorami OTK 2018 w Końskich są: Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sportu „PROGRES” i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. - Nasza placówka w tym roku mocno wsparła organizację tego przedsięwzięcia - wyjaśnia Anna Wiaderna z domu kultury.

Organizację przedsięwzięcia wsparli także: Urząd Miasta i Gminy Końskie oraz proboszczowie i księża wikariusze z parafii MBNP w Końskich, Chrystusa Odkupiciela i św. Mikołaja.

W niedzielę 7 stycznia organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają do koneckiego domu kultury. Tu o godzinie 17 odbędzie się wieczór Trzech Króli, przedstawienie bożonarodzeniowe i podsumowanie trzech edycji OTK w Końskich.

Honorowy patronat nad Orszakiem Trzech Króli w Końskich objął burmistrz miasta Krzysztof Obratański. Wydarzenie medialnie wspiera Radio Plus Radom.