Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Trzej królowie w Końskich

sobota, 06 stycznia 2018 19:20 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Po raz trzeci ulicami Końskich przeszedł barwny Orszak Trzech Króli.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Końskich wyruszyli z trzech parafii: Matki Bożej Nieustającej Pomocy (orszak afrykański w kolorze niebieskim), Chrystusa Odkupiciela (orszak azjatycki w kolorze zielonym) i św. Mikołaja (orszak europejski w kolorze czerwonym). Przed kolegiatą połączyły się one w jeden wspólny Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta do ołtarza polowego za kościołem, wyjaśnia Izabela Kos, organizatorka przedsięwzięcia.

W koneckim Orszaku Trzech Króli licznie wzięli udział okoliczni mieszkańcy.

W barwnym orszaku wędrował także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, który żartował, że 6 stycznia na jeden dzień oddał władzę w mieście.

Przy ołtarzu polowym za kolegiatą mieszkańcy mogli obejrzeć wielopokoleniowe jasełka. W ich przedstawienie zaangażowały się osoby z różnych koneckich środowisk. Byli wśród nich przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich. W rolę gospodyni wcieliła się Teresa Dunajska.

Organizatorami OTK 2018 w Końskich byli: Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sportu „PROGRES” i Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Przedsięwzięcie wsparli także: Urząd Miasta i Gminy Końskie oraz proboszczowie i księża wikariusze z parafii MBNP w Końskich, Chrystusa Odkupiciela i św. Mikołaja. Honorowy patronat nad Orszakiem Trzech Króli w Końskich objął burmistrz miasta Krzysztof Obratański. Wydarzenie medialnie wsparło Radio Plus Radom.

 

W niedzielę 7 stycznia organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają do koneckiego domu kultury. Tu o godzinie 17 odbędzie się wieczór Trzech Króli, przedstawienie bożonarodzeniowe i podsumowanie trzech edycji OTK w Końskich.