DIECEZJA RADOMSKA

Ministranci rywalizowali na boiskach

sobota, 03 marca 2018 16:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

24 zespoły wzięły udział w finałach XVII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w trzech halach sportowych w Radomiu. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach wiekowych.

Sportowe zmagania w hali zostały poprzedzone mszą świętą w radomskiej katedrze. Liturgii przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Rozgrywki prowadzone były w trzech szkołach: XIII LO im. Polskich Noblistów (lektorzy starsi), III LO im. D. Czachowskiego (lektorzy młodsi) i ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego (ministranci).

W kategorii lektorzy starsi najlepszą drużyną okazała się parafia św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie. Drugie miejsce zajęła parafia św. Andrzeja Boboli w Małęczynie a trzecie: Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Najlepszym strzelcem (5 bramek) został Jakub Rdzanek z Zakrzewa. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Mędrzyckiego (Małęczyn), zaś tytuł najlepszego bramkarza wpadł w ręce Mikołaja Kołodziejskiego z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.

W kategorii ministrant (2010-2006) pierwsze miejsce zajęła parafia św. Piotra Apostoła w Radomiu, drugie: Narodzenia N. M. P. w Szydłówku a trzecie: Matki Bożej Różańcowej w Bielisze. Najlepszym strzelcem został Aleks Gumulak (Szydłówek), najlepszym bramkarzem Szymon Frączek (parafia św. Piotra Apostoła w Radomiu), najlepszym zawodnikiem wybrano Piotra Owczarka (Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bielisze).

W kategorii lektorzy młodsi (2005-2002) pierwsze miejsce zajęła parafia Świętego Krzyża w Przytyku, drugiej miejsce św. Wawrzyńca w Kunicach a trzecie: św. Doroty w Potworowie. Najlepszym strzelcem został Paweł Czajka (Świętego Krzyża w Przytyku), najlepszym bramkarzem: Patryk Antosik (Św. Wawrzyńca w Kunicach) a najlepszym zawodnikiem Maciej Marcinowski (Św. Doroty w Potworowie).

W eliminacjach diecezjalnych udziały wzięły 124 drużyny. W organizację mistrzostw włączyli się księża: Michał Michnicki, Marcin Gregiel i Krzysztof Kołtunowicz. Zwycięzcy oraz drużyny, które zajęły drugie miejsce pojadą reprezentować naszą diecezję w XIII Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KNC 1-2 maja 2018 roku w Rzeszowie.