Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Mistrzowie zagrają dla Mistrza

piątek, 16 marca 2018 08:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Mistrzowie Polski ministrantów w halowej piłce nożnej - drużyna parafii Matki Bożej Królowej Świata oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zapraszają po raz drugi na charytatywny turniej piłki halowej. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Kamila Wurmańskiego, który stracił sprawność wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Radom szczepienia

Kamil ma 19 lat. W lipcu 2017 roku w czasie wyjazdu młodzieżowego miał zatrzymanie krążenia i akcji serca. Do tej pory nie ustalono, jaka była przyczyna tego zdarzenia. Wskutek długiej reanimacji nastąpiło niedotlenienie mózgu. Kamil przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Uniwersyteckim na Prokocimiu w Krakowie, następnie w Klinice Budzik. Od sierpnia 2016 Kamil jest już w domu. Po ponad dwuletniej walce Kamil nie mówi, choć wydaje dźwięki: potrafi powiedzieć "mama", stara się powiedzieć "tata". Po kosztownych turnusach rehabilitacyjnych nastąpiła również znaczna poprawa ruchowa. Kamil sam wstaje w wózka inwalidzkiego, rzuca piłką, sam stawia kilka kroków. Wciąż nie ma z nim kontaktu, nie odpowiada na pytania, ale zdaje się być świadomy i chętny do współpracy.

Przed zdarzeniem Kamil był bardzo aktywnym nastolatkiem: chodził do liceum ogólnokształcącego, grał w piłkę nożną, tworzył muzykę hip-hopową, jeździł na rowerze i robił zdjęcia. Aby wrócić do pełnej sprawności Kamil musi brać udział w turnusach rehabilitacyjnych. Obecnie najtrudniejsza praca czeka psychologów, neurologów i neurolingwistów.

Już w najbliższą sobotę, 17 marca odbędzie się charytatywny turniej halowej piłki nożnej, z którego dochód przeznaczony zostanie na dalszą rehabilitację Kamila. Na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu zmierzy się dwanaście drużyn:

 • MBKŚ: Drużyna Kamila, jego przyjaciele. Łączy ich wspólna służba przy ołtarzu, sukcesy drużyny i wiele pięknych przedsięwzięć
 • Uczniowie PSP 33: Kolejne pokolenie szkoły, często też ministranci, chcą pomóc starszemu koledze z 33.
 • FC Glinice: Zaprzyjaźnieni sąsiedzi z parafii św. Urszuli
 • Gang z plebanii: Kolejni sąsiedzi z parafii Chrystusa Króla. Wesoły i często wymagający przeciwnik.
 • V LO Traugutta: Koledzy Kamila ze szkoły w której choć krótko, ale zostawił piękny i uśmiechnięty obraz
 • Iskra Okuniew: Ministranci i sportowcy chętni do wyzwań sportowych, ale także by pomóc Kamilowi
 • MBKŚ 2: Młodzi, ambitni, chcą kontynuować poziom starszych kolegów i rozwijać dobre tradycje parafialnej drużyny
 • Nauczyciele PSP 33: Nie tylko klasówki i pytanie to ich świat. Rywalizując sportowo będą pomagać dawnemu wychowankowi.
 • Squadra: Za tą oryginalną nazwą kryje się ekipa dawnych lektorów, gorliwych fanów piłki nożnej a ich dzieci to kolejne pokolenie PSP 33.
 • Seminarium: Klerycy często mają korzenie w grupach liturgicznych, a później jako księża zwykle takie grupy prowadzą. Radomscy klerycy mają też wiele sukcesów w rozgrywkach międzyseminaryjnych.
 • Ekipa sprzątająca: To w większości lektorzy parafii św. br. Alberta
 • Galacticos: Studenci warszawskich uczelni, którzy z ogromną ochotą i radością wracają do rodzinnego Radomia, żeby wspólnie pomóc Kamilowi, a przy okazji aktywnie spędzić czas.

Sobotni turniej rozpocznie się Mszą św. w intencji Kamila i jego rodziny w kościele Matki Bożej Królowej Świata o godz. 8:00. O godz. 9:30 na hali PSP 33 rozpocznie się turniej. Zakończenie imprezy i dekoracja zwycięzców planowane są na godz. 13:00.

Nie zabraknie piłkarskich emocji, a przede wszystkim siły przyjaźni. Podczas turnieju będzie można dowiedzieć się więcej na temat tego, jak pomóc Kamykowi, a także wesprzeć chłopca.

Imprezę patronatem honorowym objęli Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz Prezydent Radomia Radosław Witkowski.