Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Radomia

niedziela, 25 marca 2018 22:46 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Tysiące radomian przeszło Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozważania przygotowały siostry służki z Mariówki.

Droga Krzyżowa ulicami Radomia wpisała się w diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Młodzi nieśli drewniany krzyż z napisem „Pokuta i nawrócenie”.

- Wydaje mi się, że łatwiej jest zjednoczyć większą grupę ludzi, którzy z nami będą szli. W kościele są tylko ludzie z parafii, a tutaj może przyjść każdy, nawet z miasta i z nami przeżyć Drogę Krzyżową - mówi Tomasz Sar

- To jest pokazanie swojej wiary dla innych jako przykład, że młodzi ludzie też mogą się zjednoczyć i też mogą wierzyć i to nie jest żaden wstyd – dodaje Franciszek Bien.

Krzyż i ikonę nieśli przedstawiciele wspólnot, parafii, alumni, czy żołnierze. Rozważania oparte na orędziu papieża Franciszka na ŚDM przygotowały siostry służki z Mariówki. Na jednej ze stacji zaprezentowany był film, a młodzież z Katolickiego Liceum Radomia przedstawiła scenkę. 

Dla Wiktorii i Magdy Droga Krzyżowa ulicami Radomia to manifestacja wiary, która może przyciągnąć innych ludzi:

- To świadectwo młodych ludzi – mówi Jakub Kord

- Na Drodze Krzyżowej Chrystusa znalazły się bardzo wrażliwe osoby. Przede wszystkim Matka Najświętsza, Szymon, płaczące kobiety. To też jest zachęta do tego, aby dostrzec ludzki wymiar Drogi Krzyżowej, czyli cierpienia Chrystusa i stanąć przy Chrystusie w postawie współczucia. To właśnie jest celem naszej Drogi Krzyżowej. Dziękować Chrystusowi za Jego ofiarę, zdobyć się na ludzkie współczucie i, przede wszystkim, wyznać naszą wiarę w wielkie Boże MIłosierdzie, którego znakiem jest ofiara Chrystusa, męka, krzyż i także Droga Krzyżowa - mówi biskup Henryk Tomasik.

- Wydaje się, że to się zrobiło pewną modą. Wiele parafii robi na zewnątrz, czy po osiedli, ulicami miasteczka. Bardzo wielu ludzi lubi w takiej Drodze wziąć udział. Wtedy jest troszkę większy wysiłek i jest też świadectwo wiary - przyznaję się oficjalnie do Chrystysa. Myślę, że ta Droga Krzyżowa jest tak lubiana i kochana, bo tu odnajdujemy nasze życie - mówi biskup Piotr Turzyński.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali orędzie papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży.