Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Czystość jest wynikiem miłości

środa, 25 kwietnia 2018 13:34 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Dziś w Resursie Obywatelskiej odbyła się konferencja dla młodzieży "Radość czystej miłości".

Duszpasterstwo Rodzin organizuje podobne konferencje co roku. Tematem są problemy, z którymi zmagają się młodzi na progu dorosłości. - Wiele mówi się w świecie w tej chwili o czystości, e ekologii, czystości powietrza, ale niewiele mówi się o czystości w relacjach damsko-męskich - zauważyła Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

W konferencji wzięło udział kilkuset uczniów z 10 szkół ponadpodstawowych. 

O potrzebie zaufania w rodzinie, także w kwestii seksualności mówił młodzieży wiceprezydent Radomia Karol Semik. Odwołał się do historii swojego małżeństwa.

Znany pedagog i psycholog ks. Marek Dziewiecki podkreślił, że czystość jest konsekwencją miłości. 

Mowa była nie tylko o czystości przedmałżeńskiej, ale także małżeńskiej. Świadectwo dało małżeństwo z 10-letnim stażem - Małgorzata i Bartosz Kopińscy. Mają czwórkę dzieci i są szczęśliwym małżeństwem. Zawalczyli o czystość,która wynika z przyjętego przez nich systemu wartości. 

 - Przede wszystkim nie wolno rozmawiać z pokusą. Jeżeli ciągnie mnie do drugiej osoby, to trzeba to uciąć, nie doprowadzać do okazji, w których mogłoby dojść do niechcianego zbliżenia np. spotykać się w miejscach publicznych. Jeżeli nie masz zamiaru jechać samochodem, to nie odpalaj silnika - radziła jak walczyć z pokusami Małgorzata Kopińska.

O wpływie czystości przedmałżeńskiej i małżeńskiej na zdrowie mówił lekarz ginekolog Grzegorz Nyc. Przedstawiając liczne choroby przenoszone drogą płciową wyjaśniał młodzieży, że najlepszym antidotum jest po prostu wierność.

Konferencji patronowało Radio Plus Radom.