Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Módlmy się w intencji kapłanów!

czwartek, 24 maj 2018 10:06 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Dla księży to zachęta do wpatrywania się w Chrystusa Kapłana, dla wiernych - niesienia kapłanom duchowego wsparcia. W czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzone jest święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym roku uroczystość przypada na czwartek, 24 maja.

Święto obchodzone jest od 2013 roku. Obchody mają podkreślać świętość życia duchowieństwa oraz pobudzać działania zmierzające do zwiększenia liczby powołań do kapłaństwa. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana zostało rozszerzone na cały Kościół w ostatnich dniach pontyfikatu Benedykta XVI i dla Kościoła w Polsce jest niejako jego testamentem duchowym.

- W święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana łączymy się w dziękczynieniu za wielki dar kapłaństwa. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się za siebie nawzajem. - podkreśla Biskup Radomski Henryk Tomasik.

Z okazji święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, kapłani z diecezji radomskiej spotkają się na Dniu Skupienia w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Janusz Królikowski.