Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

"Przeciw Niepamięci" w Jedlni

piątek, 15 czerwca 2018 14:31 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Będzie bieg niepodległości, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, festyn z występami wielu grup muzycznych. W sobotę i niedzielę w Jedlni odbędzie się Festyn Przeciw Niepamięci "Kocham Polskę". 

Bieg Niepodległości "Kocham Polskę" wystartuje w sobotę o godz. 16. Natomiast w niedzielę w południe w kościele św. Mikołaja w Jedlni sprawowana będzie Msza Św. w intencji Ojczyzny. Uczestnicy będą modlili się także w intencji ks. Klemensa Dei, który pochodzi z parafii w Jedlni, a świętuje jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Kapłan ten od 1969 roku posługiwał wśród Indian ze szczepów Xavante i Bororos w Brazylii. O godz. 14 rozpocznie się festyn w ogrodach plebańskich. Wystąpią dzieci i młodzież ze szkół w Jedlni i Jaroszkach, orkiestra "Boni Angeli" pod kierunkiem Zbigniewa Bidzińskiego, "Półbożanki" z Augustowa, zespół "Kontrast" z Pionek, "Królewskie Źródła" z Jedlni, Krzysztof Skrzek oraz zespoły: "Glaca" i "Chomicz Band". Specjalny program niepodległościowy zaprezentują dzieci, przygotowane przez organistę Łukasza Kęskę. Gwiazdą będzie natomiast zespół Lustro. Przyjdzie także czas na tańce pod gwiazdami. Nie zabraknie potraw z grilla, swojskich pierogów i słodkości. Będzie też kącik miodowy. A dla dzieci zorganizowane zostanie specjalne miasteczko.

Organizatorzy zapraszają także na odsłonięcie i poświęcenie kapliczki św. Tekli w Stokach. Kapliczka wróci na miejsce, w którym była przez lata. Uroczystość będzie towarzyszyła rodzinnemu rajdowi rowerowemu do kapliczki św. Franciszka. Rowerzyści wyruszą  24 czerwca o godz. 14 sprzed kościoła św, Mikołaja. Przed kapliczką św. Franciszka sprawowana będzie Msza Św. Kolejnym przystankiem będzie Kąt Bartny. Natomiast w leśniczówce będzie zabawa i dobra strawa. Stamtąd wrócą wszyscy do domów.

Rozmawialiśmy z ks. Januszem Smerdą, proboszczem parafii św. Mikołaja w Jedlni oraz Wojciechem Pestką, prezesem Stowarzyszenia Jedlnia.