Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Senat uczci Jana Pawła II

czwartek, 24 kwietnia 2014 10:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Senat uczcił Jana Pawła II z okazji jego kanonizacji. - Cieszę się, że uchwała została podjęta ponad podziałami politycznymi. Osoba Jana Pawła II tak wiele uczyniła dla Polski i świata. Mam nadzieję, że dzięki kanonizacji naszego rodaka ponownie sięgniemy do Jego nauczania - powiedział senator Wojciech Skurkiewicz.

Radom szczepienia

Senat uczcił Jana Pawła II z okazji jego kanonizacji. Stosowna uchwała w tej sprawie została przyjęta na rozpoczętym dzisiaj posiedzeniu Senatu RP.

W uchwale czytamy, że "w obliczu kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, Głowy Kościoła Powszechnego i Wielkiego Polaka, Senat Rzeczypospolitej Polskiej wyraża swoją radość z powodu tego historycznego wydarzenia". Dalej czytamy, że "dziewięć lat temu, kilka dni po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, posłowie i senatorowie w trakcie Uroczystego Zgromadzenia Narodowego oddali Mu hołd, tytułując Go „głosicielem Ewangelii Jezusa Chrystusa, wielkim moralnym autorytetem, Ojcem i Nauczycielem”, a także „człowiekiem pokoju i nadziei” oraz „najważniejszym z Ojców niepodległości Polski”.

Ponadto "Senat Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich radosnym i solidarnym świętem, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz podejmowania i kontynuowania dzieła tego wybitnego Polaka". Jednocześnie Senat Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do wszystkich członków narodowej wspólnoty o godne uczczenie tego wydarzenia.