Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwy, papieskie kremówki i koncerty

piątek, 25 kwietnia 2014 14:35 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Wspólne nabożeństwa, programy artystyczne i koncerty - w powiatach opoczyńskim i koneckim nie zabraknie uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II.

Radom szczepienia

Opoczyńskie uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II, honorowego obywatela Opoczna, otworzy widowisko poetycko-muzyczne. Spektakl wystawi młodzieżowe koło teatralne działające przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Opoczyńska młodzież zaprezentuje widowisko w sobotę. Początek o godzinie 17. Również w sobotę w kolegiacie św. Bartłomieja dalsza część uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II. O godzinie 19.30 rozpocznie się tu koncert w wykonaniu Olgierda Łukaszewicza. W niedzielę, w dniu kanonizacji, ciąg dalszy obchodów organizuje ks. Leszek Sokół, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Opocznie. W kościele przy ul. Granicznej o godzinie 20.30 odprawiona zostanie Msza święta dziękczynna. Po niej uroczystości przeniosą się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie m.in. młodzież zaprezentuje montaż słowno-muzyczny.
Uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II nie zabrkanie także w innych gminach powiatu opoczyńskiego. W świetlicy wiejskiej w Białaczowie już dziś (piątek) miejscowi artyści wystąpią z recitalem "Tobie Ojcze". Początek o godzinie 19. W sobotę od godziny 18 ciąg dalszy artystycznych występów w Białaczowie. Nie zabraknie śpiewu, recytacji, ale także papieskich kremówek i lampionów szczęścia. W niedzielę w Mszy świętej dziękczynnej wezmą udział mieszkańcy gminy Sławno. Nabożeństwo w miejscowym kościele odprawione zostanie o godzinie 18. Po nim ciąg dalszy uroczystości pod pomnikiem Jana Pawła II.
Niedzielna Msza święta odprawiona o godzinie 20 przy ołtarzu polowym będzie głównym punktem koneckich uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II. Nabożeństwo odprawione zostanie na dziedzińcu przy kolegiacie św. Mikołaja. Pół godziny wcześniej uczestnicy obchodów spotkają się w koneckim parku. Stąd właśnie przejdą wspólnie ulicami miasta w okolice kolegiaty. Po Mszy rozpocznie się wspólne czuwanie. Uświetnią je występy artystyczne kościelnego chóru oraz scholi. O godzinie 21.37 uczestnicy koneckich obchodów odśpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II "Barkę”.
Niedzielna Msza święta odprawiona o godzinie 16 rozpocznie papieskie uroczystości w kościele Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Po nabożeństwie zaplanowany został koncert w wykoaniu dzieci i młodzieży. Główne uroczystości gminy Stąporków odbędą się w kościele w Odrowążu. Tam w niedzielę o godzinie 9.30 rozpocznie się spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu młodych artystów z domu kultury. Na godzinę 10 zaplanowana została uroczysta Msza święta dziękczynna. Również w niedzielę o godzinie 10 rozpocznie się Msza święta w kościele w Radoszycach. Nie zabraknie także występów artystycznych w wykonaniu miejscowej młodzieży. Harcerze z 31. Koneckiej Drużyny Harcerskiej Artystycznej "Pod 10-tką” z Gimnazjum w Radoszycach, która nosi imię Jana Pawła II będą rozdawać białe i żółte balony, które podczas śpiewania "Barki” poszybują do nieba.