Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W drodze do świętości

niedziela, 27 kwietnia 2014 12:16 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Były wspólne modlitwy, spektakl i koncert. Opocznianie wzięli udział w uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II, honorowego obywatela miasta.

Radom szczepienia

Uroczystości otworzyło sobotnie widowisko poetycko-muzyczne. Spektakl pt. "W drodze do świętości" przygotowało młodzieżowe koło teatralne działające w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Były recytacje, śpiew, taniec, nie zabrakło również fotografii Jana Pawła II i na koniec wspólnie odśpiewanej "Barki". Zaraz po spektaklu zebrani w sali domu kultury widzowie mogli obejrzeć fragmenty filmu z wizyty kardynała Karola Wojtyły w Studziannie. To właśnie tam w 1968 roku przyszły papież wziął udział w uroczystości koronacji cudownego obrazu Świętej Rodziny.
Głównym punktem opoczyńskich uroczystości był jednak koncert w kolegiacie św. Bartłomieja. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Olgierd Łukaszewicz. Po koncercie był czas na wspólną modlitwę i złożenie wiązanek kwiatów pod papieską tablicą. Uroczyste obchody zorganizowała parafia św. Bartłomieja i Urząd Miejski w Opocznie. - Kanonizacja Jana Pawła II to dla nas szczególne wydarzenie. Papież jest honorowym obywatelem naszego miasta. To był człowiek, który pokazywał nam drogę. Wskazywał jak powinniśmy w życiu postępować, jakimi powinniśmy być - mówił burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski.
Opoczyńskie uroczystości związane z kanonizacją dopełni dzisiejsza Msza w kościele Nawiedzenia NMP. Nabożeństwo odprawione zostanie o godzinie 20.30. Po Mszy uroczystości przeniosą się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie m.in. młodzież zaprezentuje montaż słowno-muzyczny.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.