Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Tysiące wiernych w Studziannie

czwartek, 23 sierpnia 2018 14:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 10 tysięcy osób wzięło udział w trzydniowych obchodach z okazji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Przypomnijmy, że do 19 sierpnia 2019 r. w sanktuarium można uzyskać odpust zupełny. Ogłosiła to watykańska Penitencjaria Apostolska.

Najwięcej wiernych, bo 6 tys. modliło się przed cudownym wizerunkiem maryjnym w sobotę. Tego dnia sprawowana była centralna msza święta z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza. Emerytowany metropolita krakowski, wieloletni sekretarz osobisty kard. Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II, przekazał w darze dla studziańskiego sanktuarium relikwie papieża-Polaka.

Dzień wcześniej do Studzianny przybyło ponad 2 tysiące osób, a w niedzielę 3 tys.

Przypomnijmy, że Stolica Apostolska zezwoliła na obchody Roku Jubileuszowego i udzieliła rocznego odpustu zupełnego dla nawiedzających bazylikę studziańską. Do 18 sierpnia 2019 roku każdy wierny odwiedzający sanktuarium i modlący się przed wizerunkiem maryjnym w czasie uroczystości jubileuszowych będzie mógł uzyskać odpust. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Więcej o uroczystości można przeczytać TU: