Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Apel Młodych i modlitwa jak w banku

piątek, 19 października 2018 19:17 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Już za tydzień, w sobotę 27 października odbędzie się w Radomiu Apel Młodych. Powstanie wówczas Radomski Bank Modlitwy Młodych.

Inicjatyw młodzieżowych nie brakuje. Apel Młodych odbył się już tradycyjnie we wrześniu. 16 października zawitał do Radomia Apel Papieski. Teraz jest czas na kolejny Apel Młodych. Tym razem to inicjatywa radomskich centrów - nowych struktur duszpasterstwa młodzieży w diecezji. - Nasze zaproszenie kierujemy w szczególności do osób, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będziemy modlić się o dobre owoce synodu młodych - mówi Aleksandra Kościelniak.

 Hasło spotkania to "Jemu zależy na was" (1 P 5, 7). - Chodzi o to, żeby młodzi odkryli, że przede wszystkim jest Pan Bóg, któremu zależy na nich. Kościół jest wspólnotą, której zależy na młodych ludziach - wyjaśnia ks. Mariusz Krycia, duszpasterz centrum Radom Południe.

Apel Młodych rozpocznie się o godz. 19 w radomskiej katedrze. W programie jest celebracja Słowa Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski. Owocem apelu ma być Radomski Bank Modlitwy Młodych. - Chcemy zaprosić młodzież, żeby włączyła się do wspólnej modlitwy poprzez jedną dziesiątkę różańca dziennie w intencji młodzieży. To kontynuacja modlitwy synodalnej, która trwa w naszej diecezji. Chcemy zaprosić konkretnych ludzi, żeby zadeklarowali, że codziennie będą modlić się w intencji swoich rówieśników - mówi ks. Krycia.