Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Sobota młodych w diecezji radomskiej

środa, 24 października 2018 10:47 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W najbliższą sobotę w centrach diecezji radomskiej odbędą się Apele Młodych.

Nowe stuktury duszpasterstwa młodzieży w związku z dniem bierzmowanych organizują Apele Młodych. 

RADOM

Apel rozpocznie się o godz. 19 w radomskiej katedrze. W programie jest celebracja Słowa Bożego, adoracja Najśw. Sakramentu i Apel Jasnogórski.  Hasło spotkania to "Jemu zależy na was" (1 P 5, 7). - Chodzi o to, żeby młodzi odkryli, że przede wszystkim jest Pan Bóg, któremu zależy na nich. Kościół jest wspólnotą, której zależy na młodych ludziach - wyjaśnia ks. Mariusz Krycia, duszpasterz centrum Radom Południe.

- Nasze zaproszenie kierujemy w szczególności do osób, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będziemy modlić się o dobre owoce synodu młodych - mówi Aleksandra Kościelniak.

Owocem apelu ma być Radomski Bank Modlitwy Młodych. - Chcemy zaprosić młodzież, żeby włączyła się do wspólnej modlitwy poprzez jedną dziesiątkę różańca dziennie w intencji młodzieży. To kontynuacja modlitwy synodalnej, która trwa w naszej diecezji. Chcemy zaprosić konkretnych ludzi, żeby zadeklarowali, że codziennie będą modlić się w intencji swoich rówieśników - mówi ks. Krycia.

IŁŻA

Apel Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w kościele w Iłży. W programie jest: adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec, nabożeństwo pokutne, spowiedź, Msza Święta z nauką. Temat spotkania to "Św. Franciszek z Asyżu uczy rozeznawania powołania", a poprowadzi je bernardyn o. Adam Wólczyński.

JEDLIŃSK

 Apel odbędzie się w piątek o godz. 19 w kościele w Jedliński. Hasło to; "Taka właśnie jest miłość".

KOŃSKIE

Spotkanie przeprowadzone zostanie w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich. Początek o godzinie 11. W programie m.in. świadectwa powołania, celebracja Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, wyjaśnia ks. Marcin Dobek, wikariusz w parafii św. Mikołaja.

W Apelu Młodych weźmie udział młodzież z dekanatów koneckiego i czarneckiego.

KOZIENICE

 W sobotę o godz. 10 rozpocznie się spotkanie dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bierzmowani do naszej świątyni przyjadą z dekanatu kozienickiego i głowaczowskiego.

LIPSKO

Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 18 w parafii św. Trójcy w Lipsku. Rozpocznie się występem hip-hopowego zespołu chrześcijańskiego Muode Koty. Będzie też adoracja Najśw. Sakramentu.  Akustycznie z liturgicznym repertuarem wystąpi zespół muzyczny Progress. Zaproszona jest młodzież, ale i dorośli.

OPOCZNO

Apel rozpocznie się o godzinie 9. W kolegiacie św. Bartłomieja w Opocznie spotka się młodzież z dekanatów opoczyńskiego i koneckiego. Gościem specjalnym będzie raper Piotr Plichta „Poison”. W spotkaniu weźmie udział młodzież z dekanatów opoczyńskiego i drzewickiego.

PIONKI

Pionkowski apel odbędzie się w sobotę. Rozpocznie się o godz. 19 w parafii NMP. W programie są: śpiewy lednickie, świadectwa zaproszonych gości i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.

 PRZYSUCHA

Apel Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 13 w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze. Spotkanie odbędzie się po hasłem "Czy ty odnalazłeś już swoje powołanie?"

STARACHOWICE

Dzień Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 18.45 w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach. Będzie pantomima, adoracja i uwielbienie. Organizatorzy przygotowali także słodką niespodziankę.

 SZYDŁOWIEC

Apel odbędzie się w sobotę w kościele farnym. Rozpocznie się o godz. 19. Młodzież usłyszy świadectwa kilku znanych osób. Patronatem spotkania jest Sławomir Szmal - były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i były zawodnik PGE VIVE Kielce. Program zakończy Apel Jasnogórski.

SKARŻYSKO-KAMIENNA

Apel Młodych rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.