Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Sobota dla bierzmowanych

czwartek, 08 maj 2014 09:26 / Autor:

W najbliższą sobotę w diecezji radomskiej odbędzie się Dzień Bierzmowanych. Spotkają się oni w ośmiu sanktuariach : Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko/Ostra Brama, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola – Paradyż, Wysokie Koło.

Chodzi o stworzenie wspólnoty mlodzieży, która wspólnie wyzna wiarę w Chrystusa. Będzie celebracja chrzcielna i adoracja Najśw. Sakramentu, ale także wspólna zabawa z tańcem i śpiewem. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Św. Będzie też można wyspowiadać się. Bierzmowanych odwiedzą radomscy biskupi. Zaproszone są osoby, które już przyjęły sakrament bierzmowanych, ale i ci, którzy się do tego przygotowują. - To jest wielkie święto wairy młodych ludzi. Dzisiaj różnie patrzy się na osoby wierzące. Dzisiaj różnie młody człowiek też odbiera wartości przekazywana na katechezie, w Kościele. Potrzebuje takiego pozytywnego impulsu i ten nasz dzień bierzmowanych to jest taki pozytywny impuls dający radość z tego, że jest się człowiekiem wierzącym, młodym człowiekiem wierzącym w Jezusa Chrystusa nie, bo musi, ale wierzy, bo chce - mówi ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego diecezji radomskiej. Również i w tym roku na Portalu Diecezji Radomskiej i facebook'owym fanpag'u diecezji powstanie "Wielka Galeria Bierzmowanych". Ks. Piekielnik  zachęca do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych i udokumentowania tego szczególnego wydarzenia. Zdjęcia można nadsyłać na adres: bierzmowani@diecezja.radom.pl. W ubiegłym roku w radomskich sanktuariach spotkało się ponad 6 tys. młodych ludzi.

 

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 

Ogólny program spotkania:
10.30 – Przyjmowanie grup pielgrzymów.
11.00 – Wspólny śpiew oraz przywitanie młodzieży i zawiązanie wspólnoty w duchu radości paschalnej
– Celebracja chrzcielna – dziękczynienie za dar wiary (m.in. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przyjęcie znaków chrzcielnych: wody i światła)
– Adoracja Eucharystyczna i uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego obecnego wśród nas.
ok. 13.00 – Uroczysta Msza św.
ok. 14.30 – spotkanie w duchu radości i świadectwa wiary.