Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Bierzmowani odwiedzili sanktuaria

sobota, 10 maj 2014 23:10 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs

Była celebracja chrzcielna i adoracja Najświętszego Sakramentu, ale także wspólna zabawa z tańcem i śpiewem. W ośmiu sanktuariach diecezji radomskiej odbył się Dzień Bierzmowanych.

Dzień Bierzmowanych odbył się w diecezji radomskiej po raz drugi, tym razem pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". Bp Henryk Tomasik wyraził opinię, że młodzież jest bardzo otwarta na wartości religijne, ale oczekuje z drugiej strony na dobrych przewodników, którzy poprowadzą ich drogami Ewangelii, doświadczenia wspólnoty, która wyznaje wiarę. - Te spotkania są znakiem nadziei, że duszpasterze są przy młodych, zaś ci drudzy są gotowi do kroczenia drogą świadectwa chrześcijańskiego - powiedział biskup radomski.

Młodzi ludzie spotkali się w Błotnicy, Czarnej, Kałkowie, Skarżysku, Skrzyńsku, Studziannie, Wielkiej Woli – Paradyżu i Wysokim Kole. Gimnazjaliści odwiedzili sanktuaria przede wszystkim po to, by pogłębić swoją wiarę i przygotować się do sakramentu bierzmowania. W spotkaniach wzięło udział kilka tysięcy młodych ludzi. - To jest żywy Kościół. Młodzi ludzie pokazali, że potrafią się wspaniale modlić, także śpiewem, tańcem i uśmiechem - mówi ks. Krzysztof Badeński z Wydziału Katechetycznego Kurii. Jak wyjaśnia, tegorocznym spotkaniom patronował św. Jan Paweł II, który często wskazywał młodym ludziom właściwe drogi postępowania.
Podczas spotkań młodzi ludzie odnowili przyrzeczenia chrzcielne, wzięli również udział w Adoracji Eucharystycznej i Mszy świętej. - Poprzez te spotkania chcemy pokazać prawdziwe oblicze chrześcijaństwa pełne nie tylko zobowiązań, ale pełne radości, uśmiechu i przede wszystkim spotkania z Bogiem - mówi ks. Sebastian Kijak, jeden z organizatorów spotkania w Studziannie. - Chcemy ożywić wiarę młodych ludzi, chcemy, żeby w nich coś zaiskrzyło - dodaje.
Spotkania bierzmowanych przygotował Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej wraz z duszpasterzami młodzieży, kustoszami sanktuariów, dekanalnymi koordynatorami i księżmi z poszczególnych parafii.
Na Portalu Diecezji Radomskiej i facebook'owym fanpag'u diecezji powstanie "Wielka Galeria Bierzmowanych". Zdjęcia można nadsyłać na adres: bierzmowani@diecezja.radom.pl

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.