Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Zakończyły się rekolekcje kapłańskie w Emaus

środa, 07 listopada 2018 15:50 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Bp Radosław Zmitrowicz z Ukrainy poprowadził rekolekcje dla księży diecezji radomskiej. Miejscem trzydniowego spotkania był ośrodek rekolekcyjny w Turnie. Hasłem rekolekcji był fragment Ewangelii św. Łukasza "Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze..."

- Życzę wam wszystkim otwartości na łaskę Bożą, radowania się kapłaństwem. To jest dar niesamowity. W tym trudnym czasie, pamiętajcie, Bóg jest z nami - powiedział biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej.

Ostatniej Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik, który podkreślił, że formacja kapłańska jest niezwykle ważna. - Można dostrzec, że procesy laicyzacyjne są mocniejsze od naszego wysiłku duszpasterskiego. To wymaga z naszej strony jeszcze większego zaangażowania - mówił dzisiaj biskup Tomasik.

W imieniu uczestników rekolekcji biskupowi Zmitrowiczowi podziękował ks. kanonik Czesław Wawczyńczak, dziekan dekanatu Radom-Południe.

Ks. bp Radosław Zmitrowicz pochodzi z Kozienic. Jest członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Pracował jako misjonarz w Turkmenistanie, a od 2000 roku na Ukrainie. Został konsekrowany na biskupa w 2013 roku przez biskupa Leona Dubrawskiego w Katedrze Kamieniecko-Podolskiej.

W tym roku w diecezji radomskiej odbędą się jeszcze dwie serie rekolekcji kapłanskich: w klasztorze Księży Filipinów w Studziannie w dniach 19-22 listopada oraz w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie im. ks. Tadeusza Mazura w Dąbrówce w dniach 2-5 grudnia.