Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Cząstka Panamy w polskich domach

czwartek, 15 listopada 2018 11:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dochód ze sprzedaży kawy z Panamy wspiera wyjazd polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku. W diecezji radomskiej rozprowadzono już pół tony Arabiki.

Koordynatorem projektu "Kawa z Panamy" jest Aleksandra Błach z Fundacji "Młodzi Radom". - Znaleźliśmy rodzinę, która od ponad 100 lat na zboczu wulkanu na wysokości prawie 1700 m ma plantację kawy. Podpisaliśmy umowę i sprowadziliśmy kawę do Polski, a pieniądze z jej sprzedaży przeznaczamy na wyjazd do Panamy. W diecezji chcemy rozprowadzić docelowo 2 tony bardzo dobrej kawy Arabika. Dotychczas udało się nam sprzedać 500 kilogramów - mówił Aleksandra Błach:

Kawa była ostatnia rozprowadzana wśród księży podczas zakończonych Dni Duszpasterskich w Radomiu. - Chcę wspomóc piękne dzieło, jakim są Światowe Dnia Młodzieży. Wyjazd do Panamy to drogie przedsięwzięcie. Kupując kawę wspieram to dzieło. Niech młodzież doświadczy tam pięknych i duchowych wrażeń - powiedział ks. Konrad Wójcik:

Ostatnie tygodnie do rozpoczęcia ŚDM w Panamie odlicza bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. - To już niedługo. Robimy swoje i przygotowujemy się do tego wydarzenia. Będzie to piękne doświadczenie Kościoła, który ma tylu fajnych młodych ludzi. Oni nie tylko cieszą się ze swojej młodości, ale przede wszystkim doświadczają wiary. I to jest niesamowite. Kiedyś nie byłem w stanie wyobrazić sobie owoców Krakowa, tak samo nie wyobrażam ich w przypadku Panamy. One na pewno będą - powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który był gościem Radia Plus Radom:

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w styczniu 2019 roku. Młodzież z diecezji radomskiej będzie przebywać w diecezji Chitré. W sumie na spotkanie z papieżem Franciszkiem wybiera się ponad 80 osób, w tym pięciu księży. Podczas ich pobytu w diecezji Chitré będzie z nimi bp Piotr Turzyński. Bp Henryk Tomasik dołączy do nich w stolicy kraju - Panamie.

Młodzież z diecezji radomskiej od wielu miesięcy angażuje się w zbiórkę pieniędzy na wyjazd, wspiera ją też fundacja Młodzi Radom. W czasie sierpniowej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę młodzi promowali ŚDM i zbierali fundusze, sprzedając lemoniadę.

Kawę można kupić w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu. Należy zgłosić się do ks. Mariusza Wilka. Wszelkich informacji udziela A. Błach - e-mail: .