Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Ostra Brama zaprasza!

czwartek, 15 listopada 2018 12:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Już w piątek, 16 listopada Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Centralnej Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Józef Michalik.

Tegoroczne uroczystości i dni opieki w skarżyskim sanktuarium odbywają się pod hasłem: Matka Poświęcenia i Służby. Rozpoczęła je nowenna. Codziennie przez obrazem ostrobramskim modlą się przedstawiciele kolejnych grup zawodowych i społecznych, m.in. powołani i ich rodzice, diakoni oraz media, Bractwo Matki Bożej Miłosierdzia, bezdomni i uzależnieni, Rycerze Kolumba, Koła Żywego Różańca czy Dzieło Biblijne. Nowenna potrwa do czwartku, 15 listopada, a zakończy ją nocna adoracja.

Kulminacyjnym punktem obchodów będzie Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej - Święto w całym mieście. Centralnej Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Józef Michalik. Do udziału zaprasza ks. Jerzy Karbownik - kustosz sanktuarium w Skarżysku-Kamiennej:

Tego dnia Msze święte sprawowane będą o godz.:  8.00, 9.30, 11.00, 12.30, natomiast Msza centralna odbędzie się o godz. 18.00. Będzie ona transmitowana przez TVP3 KIELCE na kanale 47 telewizji naziemnej.