Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Grzech jest czadowy

czwartek, 22 listopada 2018 15:14 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. parafia NMP Królowej Polski (fb)
Jakub Szczechowski

W piątek będzie Apel Młodych, a w sobotę - Andrzejki z Królową. Parafia NMP Królowej w Pionkach wychodzi do młodzieży z kolejnymi inicjatywami.

Młodzi z tej pionkowskiej parafii pozytywnie odpowiadają na kierowane do nich zaproszenia i chcą więcej. Dobrym przykładem jest piątkowy Apel Młodych. 27 października centrum Pionki, tak jak inne centra w diecezji radomskiej, zorganizowało spotkanie dla młodych. Adresaci zaraz zaczęli pytać się o kolejne. Dlatego w piątek 23 listopada o godz. 19 odbędzie się Apel Młodych pod przewrotnym hasłem - Grzech jest czadowy.

- Grzech atakuje człowieka niepostrzeżenia jak czad, zabija, niszczy to, co dobre w człowieku. Chcemy przez to spotkanie doświadczyć przede wszystkim miłosierdzia Pana Boga, ale też doświadczyć namacalnie, że dla Pana Boga nikt nie jest przegrany, że każdy ma czas na nawrócenie - wyjaśnia ks. proboszcz Mariusz Wincewicz. 

Zaplanowana jest konferencja, medytacja i adoracja krzyża - repliki krzyża ŚDM i oczywiście dużo śpiewu i uwielbienia.

Dzień później w sali parafialnej odbędzie się bal andrzejkowy. Dyskoteka potrwa od godz. 19 do 22. Organizatorzy zapraszają do przebrania się za postacie z bajek.