Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Caritas wręczyła Złote Kule

poniedziałek, 17 grudnia 2018 16:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Doroczne nagrody "Złote Kule" wręczono 17 grudnia w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wyróżnienia przyznawane przez Caritas Diecezji Radomskiej trafiły do osób w kategoriach: współpraca i świadectwo. Nagrody wręczył biskup radomski Henryk Tomasik.

W kategorii współpraca nagrodę otrzymał Urząd Gminy w Iłży. Caritas współpracuje z lokalnym samorządem od momentu utworzenia Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

- Dziękujemy za okazaną życzliwość, szacunek, zrozumienie, właściwe i fachowe podejście do problemu, pomoc nie tylko finansową, ale w szczególności za wsparcie i zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi, osobie niepełnosprawnej, na której współpracy korzystają podopieczni WTZ - uzasadniła prowadząca galę Anna Lis, sekretarz radomskiej Caritas.

Z kolei w kategorii świadectwo Złotą Kulę otrzymali Anna i Andrzej Regułowie z Parafialnego Zespołu Caritas w parafii św. Łukasza w Drzewicy. Pomagali rodzinom i dzieciom ofiar tragicznego wypadku busem pod Nowym Miastem nad Pilicą. Tragedia z 2010 wstrząsnęła całą Polską. Państwo Regułowie jako pierwsi zaczęli organizować wsparcie dla rodzin ofiar. Od 2016 roku prowadzą wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

- Czujemy ogromną radość z dzielenia się swoim sercem z potrzebującymi. Taki cel przyświeca nam w naszej działalności. Wskazane jest pomaganie drugiemu człowiekowi, bo dobro zawsze powraca - mówią zgodnie małżonkowie z Drzewicy.

Biskup Henryk Tomasik mówił, że wiara bez uczynków jest martwa. - Tym wszystkim, którzy pomagają należy się wdzięczność za dostrzeganie potrzebujących. Oni są znakiem nadziei. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają i ukazują świadectwo wiary - mówił ordynariusz radomski.

Zostały również wręczone Złote Medal "In Caritate Servire" (W Służbie Miłości) Dyrektora Caritas Polska. Otrzymali je: Łukasz Zawistowski - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu za współpracę na rzecz osób potrzebujących i niepełnosprawnych; Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu za wspólnie zrealizowany I Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II dla osób niepełnosprawnych; Piotr Kowalski, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Radomiu za okazane zrozumienie, wsparcie, bezinteresowne zabezpieczanie medyczne imprez charytatywnych, koncertów i festynów. Wyróżnienie otrzymał także zespół Retus za bezpłatną oprawę muzyczną podczas balów charytatywnych na rzecz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

W czasie spotkania wystąpili: uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej oraz dzieci z Centrum Nauki i Zabawy Bajka, jak również odbył się koncert kolęd w wykonaniu duetu akordeonowego z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu pod kierunkiem Artura Miedzińskiego. Na akordeonie zagrali Marek Rybiński i Piotr Zawisza.

Zapraszamy do nas: