Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Olga Szomańska, kolędy i Panama (FOTO)

niedziela, 23 grudnia 2018 01:22 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Olga Szomańska zaśpiewała w sobotę na radomskim Kapturze najpiękniejsze kolędy. Koncert był okazją do wsparcia wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. To już za miesiąc.

Artystka rozpoczęła w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu swoją trasę koncertową. Kolejny sezon realizuje projekt "Kolędowa". Usłyszeliśmy znane kolędy w tradycyjnym, ale też gospelowym wydaniu. Olga Szomańska zaśpiewała też "piosenki zimowe". Ze szczególną radością dzieci spotkał się utwór "Mam tę moc" z filmu "Kraina lodu". Nie zabrakło także akustycznych wersji piosenek Piotra Rubika z finałowym wykonaniem „Niech mówią że to nie jest miłość” oraz utworów z autorskiej płyty “Nówka”. - Większość zimy spędzamy jeżdżąc po całej Polsce i spotykając się z ludźmi oraz śpiewając kolędy i nie tylko kolędy. To czas bardzo rodzinny, kiedy ludzie się jednoczą. To czas świąt, przemyśleń i to jest dobre dla mnie. Gram ogromne koncerty, także telewizyjne, ale te spotkania z ludżmi tak jak dziś są dla mnie niezwykle cenne, ponieważ dostaję ogrom miłości i wdzięczności od ludzi - powiedziała nam Olga Szomańska.

 

Piosenkarska daje ponad 20 koncertów w miesiącu. Przyznaje, że śpiewa to, co lubi. Zdradziła też jaka jest jej ulubiona kolęda. - To na pewno "Mizerna cicha", która jest dla mnie synonimem polskości. Niezwykle trudna, ale też niesamowicie wzruszająca. Drugą ulubioną kolędą jest "Gdy śliczna Panna", która jest związana z moim ojcem - powiedziała.

Taki koncert to więcej niż koncert. Olga Szomańska zaprosiła do wspólnego śpiewania kolęd publiczność i to z dużym powodzeniem. - Polacy są niezwykle muzykalnym narodem, co było słychać tu w Radomiu. Ja byłam porażona, ale pozytywnie tym jak Polacy pięknie śpiewają - zauważyła artystka.

W koncercie uczestniczyły całe rodziny, często z najmłodszymi w roli głównej.  

- Doświadczyliśmy czegoś, co ma wzbudzić nasze pozytywne emocje, żeby w tym ferworze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nie zagubić tego, co jest najważniejsze. To spotkanie ma służyć temu, abyśmy jeszcze bardziej mogli zrozumieć istotę Bożego Narodzenia, ale ten koncert miał  również charakter charytatywny. Poprzez ten koncert chcieliśmy pokazać tę grupę 81 osób, które wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Ten dzisiejszy koncert jest kolejną cegiełką, którą nasi kochani radomianie dokładają do tego wielkiego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży - powiedział diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Mariusz Wilk.  

Rzeczywiście, można było zakupić cegiełkę i tym samym dołożyć pieniądze na wyjazd młodych na ŚDM w Panamie. Szczególną cegiełką była panamska kawa. 

Do Panamy wyjedzie aż 81 osób z diecezji radomskiej. Wiele z nich było wczoraj na koncercie. 

Młodzi zbierali fundusze, a pomagali im w tym współorganizatorzy wydarzenia - Rycerze Kolumba.  - Włączyliśmy się w organizację ŚDM w Krakowie. Wydaje mi się, że taką naturalną konsekwencją jest również to, by wspomóc młodych, którzy mają do pokonania troszeczkę więcej kilometrów - powiedział Krzysztof Orzechowski z rady 14004 w Radomiu.

Warto dodać, że w Panamie będzie też Olga Szomańska. - Jestem niezwykle szczęśliwa i tak po ludzku dumna z siebie, że to akurat ja i Mietek Szcześniak oraz Mateo jesteśmy wybrani do tego, żeby pojechać i śpiewać tam - nie kryła radości artystka.

Koncert "Kolędowa" Olgi Szomańskiej poprowadziła Otylia Sałek z Fundacji Młodzi Radom. Wydarzeniu patronowało medialnie Radio Plus Radom.