Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Dziecina się nam narodziła!

wtorek, 25 grudnia 2018 01:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

- Prosimy o to, aby naszą odpowiedzią na Boże objawianie się w Dzieciątku Jezus była prosta, ufna, mądra wiara, która zostanie potwierdzona całym życiem. Aby Chrystus zrodził się w sercu każdego z nas - przez wiarę, łaskę, miłość - i dał zbawienie - mówił Biskup Radomski Henryk Tomasik podczas uroczystej Pasterki w radomskiej katedrze. 

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie wniesieniem figurki Dzieciątka Jezus do świątyni i położeniem jej w przygotowanym żłóbku. Figurkę niósł ks. Krzysztof Ćwiek - proboszcz katedry. Kościół wypełniony był wiernymi - nie brakowało dzieci, ale również osób starszych. Jedni we Mszy św. udział brali z całą rodziną, inni - w mniejszym gronie, a nawet w samotności. Wszystkich wiernych połączyła jednak chęć powitania Nowonarodzonego. 

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Henryk Tomasik. W swoim słowie przypomniał, że narodzenie Jezusa nie było wydarzeniem, którego nikt się nie spodziewał. Odniósł się do ksiąg Starego Testamentu spisanych setki lat przed narodzeniem Chrystusa, które zawierają ponad trzysta proroctw o Jezusie Chrystusie. - Te zapowiedzi dają Jezusowi Chrystusowi wyjątkowe uwierzytelnienie. Żaden przywódca religijny, żaden inny człowiek nie mógł wykazać się czymś podobnym - ukazał biskup Henryk Tomasik: 

Biskup Tomasik zauważył również, że do tajemnicy przyjścia Chrystusa na świat odwoływali się nie tylko przedwieczni prorocy. Ten wielki cud narodzin był również inspiracją dla współczesnych. Cytował m.in Adama Mickiewicza, papieża Benedykta XVI, ks. Twardowskiego czy Ojca Pio. 

W swoim słowie Biskup Henryk Tomasik podpowiedział również, w jaki sposób każdy z nas powienien odpowiedzieć na Boże objawianie się w Dzieciątku Jezus:

Wyznanie wiary w Boże Narodzenie różni się od odmawianego w inne dni. Na słowa „i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem” powinno się uklęknąć. Tak też się stalo podczas Pasterki.

Uroczysta Pasterka z radomskiej katedry transmitowana była przez Radio Plus Radom w całej Polsce. Biskup Henryk Tomasik pozdrowił łączących się za pośrednictwem naszej stacji w całym kraju. Złożył również życzenia księżom, siostrom zakonnym, dzieciom i młodzieży, osobom chorym, starszym i samotnym. - W tajemnicy Bożego Narodzenia Chrystus zjednoczył się z każdym człowiekiem. Jest przy każdym z nas i pragnie, by każdy z nas był przy nim: 

 Całości homilii ks. bp. Henryka Tomasika wysłuchać można tutaj: