Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymka położnych i pielęgniarek

piątek, 16 maj 2014 10:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Do skarżyskiej Ostrej Bramy pielgrzymowały pielęgniarki i położne z województwa świętokrzyskiego m.in. z Kielc, Końskich, Sandomierza i Starachowic oraz województwa mazowieckiego, w tym również z Radomia.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 modlitwą różańcową, którą prowadził ks. kapelan Piotr Gozdalik i pielęgniarka Elżbieta Krawczyk. Następnie zebrani uczestniczyli nabożeństwie majowym, po którym odczytana została lista pielęgniarek i położnych, które odeszły do wieczności oraz krótka modlitwa za zmarłych. O godz. 18.00 rozpoczęła się Eucharystia koncelebrowana przez ks. prał. Jerzy Karbownika i kapelana Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej ks. Piotr Gozdalika.

- Bardzo serdecznie witam was, przedstawicieli świata pielęgniarskiego, w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, które od wielu lat jest szczególnym świadkiem waszej modlitwy. Podtrzymując zwyczaj naszych spotkań, pragnę Bogu dziękować za was, za waszą obecność przy człowieku cierpiącym, przy nim w jakże trudnych chwilach jego życia. Módlmy się także, by trudne sprawy służby zdrowia zostały pomyślnie rozwiązane dla dobra chorych i wszystkich opiekujących się nimi, a w szczególności, by zostało docenione wasze pielęgniarskie posługiwanie - mówił ks. Karbownik.

Po zakończonej Mszy świętej przed Obrazem Matki Bożej Miłosierdzia został odczytany Akt Zawierzenia Pielęgniarek i Położnych, ich miejsc pracy i rodzin. Po uroczystościach udano się na wspólny poczęstunek do Domu Pielgrzyma.

W pielgrzymce uczestniczyli również: starosta powiatu skarżyskiego Michał Jędrys, wiceprezydent miasta Grzegorz Małkus, przewodnicząca Świętokrzyskiej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kielcach Zofia Małas, przewodniczący „Solidarności” Bogdan Ryś oraz dyrektorzy placówek ochrony zdrowia.