Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Samorządowcy na spotkaniu opłatkowym

piątek, 04 stycznia 2019 13:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Około stu pięćdziesięciu samorządowców z województwa mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego - czyli diecezji radomskiej - wzięło udział w spotkaniu opłatkowym z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Była to okazja do serdecznych uścisków dłoni i uśmiechów  - ponad podziałami. 

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem, które swoim śpiewem uświetnił Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Wolanianki". Następnie uczestnicy wysłuchali wykładu ks. prałata Edwarda Poniewierskiego - kanclerze Kurii Diecezji Radomskiej, postulatora procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza. W swoim słowie przypomniał sylwetkę i niezłomną postawę ks. Kotlarza. Zaapelował również o wspólną modlitwę w intencji beatyfikację kapłana: 

Zwieńczeniem spotkania było przełamanie się opłatkiem po błogosławieństwie i życzeniach bpa Henryka Tomasika. - Życzymy Państwu Bożego światła, błogosławieństwa w realizowaniu zadań wynikających z zatroskania o dobro wspólne. Zatroskania o człowieka i sprawy środowiska. Boże Dziecię przyniosło na ziemi pokój. Życzymy tego Bożego pokoju w sercach, w rodzinach, w miejscu pracy - mówił do zebranych bp Tomasik:

- Nie możemy bać się trendów płynących z innych kierunków, mówiących o poprawności, która wszystko dzieli. Żyjemy w Polsce i ten kierunek powinniśmy podtrzymywać, a takie spotkania są jednym ze sposobów - podkreśla obecny na spotkaniu wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera:

 - Trzeba pamiętać, że zarówno nasz powiat, jak i powiaty ościenne wchodzą w skład diecezji i te więzi przy różnych okazjach one są podtrzymywane. My sami mamy również dług wdzięczności wobec ksiedza biskupa - mówi starosta konecki Andrzej Lenart, zauważając jednocześnie dwa wymiary spotkań opłatkowych:

- Tego typu wydarzenia nie tylko wzmacniają nas i umowżliwiają spotkanie, ale także pokazują, że jest możliwa dobra współpraca pomiędzy samorządem a również parafiami - zauważa Robert Kowalczyk - burmistrz Pionek: 

Co roku na spotkania opłatkowe do Biskupa Radomskiego przyjeżdża również burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. To ważne, by w atmosferze pojednania, bez rywalizacji spotkać się bodaj raz w roku - zauważa:

 Natomiast po raz pierwszy w opłatku samorządowców udział wziął Dariusz Piątek - burmistrz Skaryszewa. - To dobra okazja, żeby poznać się ze wszystkimi burmistrzami i wójtami - przekonuje:

Podczas spotkania samorządowcy mieli również okazję, by złożyć życzenia urodzinowe Biskupowi Radomskiemu Henrykowi Tomasikowi, który właśnie tego dnia obchodzi 73. urodziny. 

Całość wykładu ks. prał. Edwarda Poniewierskiego: 

 "Wolanianki" w kolędzie "Wśród nocnej ciszy": 

 

Zapraszamy do nas: