Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Oto ja służebnica Pańska...

poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. krakow2016.com
Weronika Chochoł

- Tym razem pochylamy się nad wiarą Maryi, aby od Matki Bożej uczyć się postawy wiary, która wyraża się w posłuszeństwie Bożemu Słowu, zawierzeniu Panu Bogu i w spełnianiu bożych oczekiwań - przypomina Biskup Radomski Henryk Tomasik odwołując się do hasła tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. 

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywają się pod hasłem "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. Są to słowa Maryi zapisane przez ewangelistę Łukasza, wypowiedziane do archanioła Gabriela w momencie zwiastowania.

Jak zauważa ks. bp Henryk Tomasik to właśnie od Matki Bożej powinniśmy uczyć się postawy, jaką przyjmiemy w życiu. Niestety, nie zawsze w życiu chcemy podjąć służbę. - Boimy się słów "służba", "służebnica", niektóre wyrażenia zniknęły z naszego języka. Unikamy tego słowa, co więcej - nie chcemy być sługami drugiego człowieka. A przecież Chrystus stał się sługą! - przypomina Biskup Radomski Henryk Tomasik. Brak ducha ofiary rodzi natomiast wiele kryzysów:

- Ten Światowy Dzień Młodzieży ma przypomnieć o postawie służby, która jest ważnym wymiarem chrześcijańskiego życia - dodaje ks. bp Tomasik:

- Tegoroczne hasło pokazuje, że pokora to coś wyjątkowego. My tutaj tej pokory się uczymy - mówi ks. Mariusz Wilk - diecezjalny duszpasterz młodzieży:

Do Panamy w poniedziałek, 21 stycznia wyleciał Biskup Radomski Henryk Tomasik. Natomiast katechezę na temat "Oto ja służebnica Pańska" dla młodych Polaków głosił będzie ks. bp Piotr Turzyński.