Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Klara, dziewica
Dziś jest: 11 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Ksiądz powinien być jak razowy chleb

wtorek, 20 maj 2014 09:45 / Autor:

Diecezja radomska będzie miała 11 nowych kapłanów.  Diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjmą święcenia kapłańskie w sobotę 31 maja w radomskiej katedrze. 

Teraz są już na ostatniej prostej. Przed diakonami obrona prac magisterskich w Lublinie i rekolekcje w eremach w Kałkowie, które przeprowadzi ojciec duchowny radomskiego seminarium, ks. Grzegorz Tęcza. Jakimi chcą być kapłanami? Na kim się wzorują? Dlaczego wybrali kapłaństwo? I dlaczego ksiądz powinien był jak chleb razowy, czarny i powszedni? Na te i inne pytania odpowiadali w Radiu Plus Radom diakoni: Łukasz Bociek z Sielca i Marcin Chebdowski ze Słupicy.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Świecenia kapłańskie przyjmą 31 maja: Bartosiak Michal, Bociek Łukasz, Cabaj Marcin, Chebdowski Marcin, Dobek Marcin, Florczak Kamil, Gorczyca Jakub, Gregiel Marcin, Pietras Marcin, Reguła Daniel, Wojciechowski Marcin.

Zapraszamy do nas: