Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wiara wypowiada się przez kulturę...

czwartek, 24 stycznia 2019 15:51 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

- Modlitwa, cisza, katechezy, refleksja nad Bożym Słowem, ale także radość i entuzjazm - ta specyfika Światowych Dni Młodzieży potrzebna jest ludziom młodym. Oni potrzebują doświadczenia wspólnoty - wspólnoty rówieśników, wspólnoty wiary - zauważa Biskup Radomski Henryk Tomasik. Już za siedem godzin uroczysta ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży. 

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie łączące kultury, języki, ludzi, których łączy jedna wiara. Uczestnicy mówiąc o ŚDM zawsze zwracają uwagę na wielowymiarowość wydarzenia. Jest to z jednej strony wymiar duchowy, religijny, a z drugiej podróż, zabawa, integracja. - Światowy Dnień Młodzieży to nie tylko spotkanie z Ojcem Świętym. Spotkanie z papieżem to "kropka nad i", ale ważne żeby było "całe i". To znaczy: przygotowanie duchowe, duszpasterskie, ale także organizacyjne. Te dwie drogi muszą być połączone, a efektem jest radość i entuzjazm ludzi młodych - zauważa Biskup Radomski Henryk Tomasik, który od poniedziałku towarzyszy młodym z diecezji radomskiej w Panamie: 

Biskup Henryk Tomasik w Światowych Dniach Młodzieży uczestniczy już po raz jedenasty. Zauważa pielgrzymkowy charakter wydarzenia: 

W Panamie z Biskupem Radomskim Henrykiem Tomasikiem rozmawiała wysłanniczka Radia Plus - Patrycja Michońska. Całości rozmowy wysłuchać można tutaj: