Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Katecheza z Drogą Krzyżową w tle

piątek, 25 stycznia 2019 10:03 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko zabawa i śpiew - to również przyjemne obowiązki. Młodzież z diecezji radomskiej przygotowała animację do katechezy prowadzonej przez ks. bp. Piotra Turzyńskiego. Zgodnie z tradycją młodzi wzięli też udział w Drodze Krzyżowej.

Bp Piotr Turzyński głosił katechezę dla polskiej młodzieży w kościele św. Łukasza. Spotkanie animowali młodzi z diecezji radomskiej:

Zgodnie z tradycją uczestniczy Światowych Dni Młodzieży w Panamie wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwu sprawowanym na Cinta Costera w Panama City przewodniczył papież Franciszek. 14 stacji powiązanych było z takimi tematami, jak: migracja, przemoc, przestępczość, przedstawionymi przez młodzież państw latynoskich.

Na zakończenie nabożeństwa papież Franciszek podkreślił, że Droga Krzyżowa Jezusa nadal trwa.

TŁUMACZENIE:

„W smutnych oczach ludzi młodych, którzy widzą, że zabrano im nadzieje na przyszłość z powodu braku wykształcenia i przyzwoitej pracy; w udręce młodych twarzy, naszych przyjaciół, którzy wpadają w sieci ludzi bez skrupułów - są wśród nich też ludzie, którzy twierdzą, że Tobie służą, Panie -, sieci wyzysku, przestępczości i przemocy, które zżerają życie młodych.”

Następnie papież postawił pytanie o nasze postawy w obliczu tych form odrzucenia, prześladowania czy też dyskryminacji. Zachęcił do wpatrywania się w Maryję, by uczyć się od niej towarzyszenia cierpieniu naszych braci i sióstr.

„Naucz nas, Panie, stać u stóp krzyża” - modlił się na zakończenie papież Franciszek.