Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Z Panamy do Lizbony!

niedziela, 27 stycznia 2019 16:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie!

Biskup radomski Henryk Tomasik nie kryje radości, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Europie, w Portugalii. - Będziemy mieli bliżej na kolejne spotkanie z Ojcem Świętym. Z całą pewnością będziemy więcej mówili o Orędziu Fatimskim - powiedział ordynariusz radomski. Poniżej posłuchajcie pierwszych komentarzy po ogłoszeniu decyzji papieża Franciszka. Z młodymi rozmawiał ks. Mariusz Wilk:

Papież Franciszek podczas Mszy św. posłania 34. Światowego Dnia Młodzieży, sprawowanej na Polu Jana Pawła II w Metro Park w Mieście Panama mówił, że "nie jesteśmy przyszłością, nie tkwimy w „międzyczasie”, lecz jesteśmy Bożym „teraz”. Ojciec Święty podkreślił, że Ewangelia powinna w życiu każdego chrześcijanina wyrażać się w konkretnej miłości daru z siebie, na wzór Maryi, która powiedziała: „Niech mi się stanie”.

Ks. Damian Fołtyn z Radomia oczekuje, aby "papieskie słowa dotarły do młodych, aby stały się im bliższe, by młodzi przybliżyli się do Boga". - By nieśli je do swoich domów, znajomych, czy szkół. Niech przynoszą dobre owoce - powiedział duszpasterz:

Weronika Strzelec z parafii Bożego Macierzyństwa w Radomiu w sobotę skończyła 18 lat. - Oczekuję pomocy w wyborze życiowej ścieżki, powołania. w słowach papieża Franciszka odnajdą z pewnością coś dla siebie. To wspaniały dzień - powiedziała uczestniczka SDM w Panamie:

Poniżej na zdjęciu możecie zobaczyć młodzież z Radomia z prezydentem Portugalii. Marcelo Rebelo de Sousa z pewnością cieszy się, że następne ŚDM odbędą się w jego kraju.