Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Radom - Błotnica: nocna pielgrzymka mężczyzn (zapisy)

wtorek, 20 maj 2014 15:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Można się zapisywać na VIII Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Pielgrzymka organizowana przez Rycerzy Kolumba wyruszy 14 czerwca z Radomia.

- Jak co roku pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce - mówił Maciej Zwierzyński, jeden z organizatorów pielgrzymki. Dodaje, że poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania, uczestnicy pielgrzymki będą wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Oto Syn Twój, Oto Ojciec Twój”.
Pielgrzymi będą rozważać na podstawie Ewangelii, tekstów świętego Jana Pawła II oraz Katolickiej Nauki Społecznej, jak wspierać chrześcijańską tożsamość chłopców na różnych etapach życia oraz jak umacniać relacje dorosłych mężczyzn ze swoimi ojcami. Do udziału w pielgrzymce organizatorzy zapraszaja wszystkich chłopców i mężczyzn, którzy podołają trudom nocnej wędrówki. Pielgrzymka zakończy się Mszą świętą o godz. 7.00 w błotnickim kościele, skąd bezpłatne autobusy odwiozą pątników do Radomia.
Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom: jeden gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach, ubezpieczenie NNW i bezpłatny transport z Błotnicy do Radomia. Zapisy na pielgrzymkę z dowodem osobistym lub zgodą rodzica w przypadku osób niepełnoletnich odbywają się poprzez formularz na stronie www.rycerzekolumba.radom.pl, w Kurii Diecezji Radomskiej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 16.00 oraz w dniu pielgrzymki od godz. 18.00 w miejscu wyjścia ( parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Radom, ul. Wernera 57 ). Każdy pielgrzym dostanie identyfikator. Pielgrzymi rejestrujący się poprzez stronę internetową otrzymają go w dniu pielgrzymki. Organizatorzy zwracają się do wszystkich pątników z prośbą o złożenie dobrowolnej ofiary w wysokości min. 30 zł, którą można przelać na konto ( przy rejestracji internetowej) lub przekazać przy zapisach tradycyjnych.

Zapraszamy do nas: