Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Podsumowanie ŚDM na Darze Młodzieży

poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:54 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Podsumowania, podziękowania, ale także dzielenie się kulturą... Po oficjalnym zakończeniu Światowych Dni Młodzieży odbyło się nieoficjalne spotkanie na statku Dar Młodzieży. 

W przyjęciu udział wzięli m.in.: Juan Carlos Varela - prezydent Panamy, Pierwsza Dama Polski Agata Kornhauser-Duda, ambasador Panamy, ks. Mirosław Adamczyk - nuncjusz papieski w Panamie, Prymas Polski - abp Wojciech Polak, księża biskupi czy harcerze. 

Spotkanie było przede wszystkim czasem podziękowań. Prezydent Panamy, który był organizatorem przyjęcia dziękował Polakom wspominając Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zwrócił się również do harcerzy, którzy ochoczo odpowiedzieli na jego prośbę o pomoc. Służbę w Panamie pełniło dwustu harcerzy z Polski. Za życzliwość podziękowała również Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda, natomiast Polski ambasador w Panamie - Leszek Biały - zwrócił uwagę na poznawanie swoich kultur i bycie razem w czasach aksjologicznego chaosu - opowiada ks. bp Piotr Turzyński: 

- Miałem możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z prezydentem Panamy, który mówił, że bardzo lubi bigos i tatar. Zresztą była możliwosć popróbowania specjałów kuchni polskiej - wspomina bp Turzyński:

 

Z diecezji radomskiej w Panamie służbę pełniło dziewięciu harcerzy zrzeszonych w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. - Dla mnie ten wyjazd to spełnienie marzeń. Może nie jestem młodą harcerką, ale z drugiej strony naszym młodym ratownikom potrzeba wsparcia, doświadczenia - mówi harcmistrzyni Lidia Wierzbicka i wspomina chwile, kiedy ratownicy przywrócili akcję serca jednej z uczestniczek ŚDM: 

 

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się w niedzielę, 27 stycznia Mszą Posłania sprawowaną przez papieża Franciszka. Pisaliśmy o tym tutaj