Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Karnawał na trzeźwo

piątek, 01 lutego 2019 05:12 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Domowy Kościół w diecezji radomskiej po dłuższej przerwie wraca do tradycji balów karnawałowych. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę 9 lutego w Wielogórze.

- Jest to jedyna okoliczność, żeby wszyscy członkowie, ale i sympatycy Domowego Kościoła mogli wspólnie bawić się. Jesteśmy ludźmi, którzy potrafią i chcą się bawić - mówi koordynatorka balu Małgorzata Przychodzeń, która wraz z mężem jest parą rejonową DK w rejonie katedralnym.

Bal gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie odbędzie się bez kropli alkoholu. - Przyświeca nam idea szerzenia nowej kultury. Jako dorośli możemy prawnie z tego alkoholu korzystać, ale chcemy tak jak ks. Franciszek Blachnicki promować kulturę wolności. Tutaj najważniejsze w tym wszystkim jest to, że prawdziwie wolnym może być tylko człowiek, który nie jest zniewolony przez różne nałogi. Tu nie chodzi tylko o alkohol. Ten bal ma pokazać, że nasza zabawa nie musi być wspomagana czymś w rodzaju alkoholu. Mamy przecież piękne tradycje tańców integracyjnych - przekonuje Małgorzata Przychodzeń.

Inicjatywa wpisuje się w ogólnopolską kampanię "Nie piję, bo kocham". - To program, który ma na celu uświadamianie rodzicom, że to od nich zależy jak ukształtują swoje życie, ale też swoich dzieci. Chodzi o to, abyśmy pokazywali i dawali świadectwo - wyjaśnia koordynatorka balu.

 Bal karnawałowy Domowego Kościoła odbędzie się pod hasłem "Niepodległa", będąc kontynuacją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zabawa będzie miała miejsce w restauracji "U Grubego" w Wielogórze koło Radomia. O dobrą atmosferę zadba zespół muzyczny Medium&Scat oraz wodzirej. Będą cztery gorące dania, smaczne przekąski i "słodki stół".

Szczegóły zapisów można znaleźć tu: http://radom.oaza.pl/dk