Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Sanktuaria

Wielki Bal Charytatywny w Ostrej Bramie

piątek, 15 lutego 2019 10:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Od 20 lat skarżyskie sanktuarium maryjne organizuje bale charytatywne. W tym roku impreza odbędzie się w najbliższą sobotę. Jej celem jest pozyskanie funduszy na działalność Domu Miłosierdzia, w którym istnieje całoroczna noclegownia i jadłodajnia.

W tym roku patronat nad balem objęła Beata Szydło. Wicepremier polskiego rządu przekazała na aukcję swoją broszkę. Wylicytować będzie można również piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka czy obraz z wizerunkiem Jana Pawła II od biskupa radomskiego Henryka Tomasika.

- Ponadto minister Piotr Gliński podarował nam album z filmami wydanymi z okazji stulecia niepodległości. Wszystkie środki, które pozyskamy z balu, przeznaczymy tradycyjnie na działalność Domu Miłosierdzia, który działa przy naszym sanktuarium - powiedział kustosz tego miejsca ks. Jerzy Karbownik. Dodał, że budynek w tym roku przeszedł gruntowny remont. Wymieniony został dach i okna, pomieszczenia zostały pomalowane, wymieniono także łóżka.

Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Cierniewski, wokalista, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki country.

Od wielu lat przy skarżyskim sanktuarium rozwija się działalność charytatywna. W Domu Miłosierdzia przy sanktuarium prowadzona jest m.in. jadłodajnia dla ubogich, która wydaje codziennie kilkadziesiąt posiłków, noclegownia dla bezdomnych, mieszkania chronione dla absolwentów szkół specjalnych, świetlica środowiskowa dla dzieci z rodzin alkoholowych i rozbitych. Dom prowadzi też rehabilitację osób niepełnosprawnych.