Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Z komży w strój sportowy!

niedziela, 03 marca 2019 12:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Drużyny: z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu i parafii M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy reprezentować będą diecezję radomską w majowych Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar "KnC". Za nami finały XVIII Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Radom szczepienia

W sumie w turnieju udział wzięło ponad 110 drużyn, z których najlepsze wyłaniane były podczas eliminacji rejonowych. Najlepsi zmierzyli się podczas finału w Radomiu. Na boiskach stanęli ministranci i lektorzy z trzech kategorii - w sumie 26 drużyn. - Do doroczne mistrzostwa, które są już dobrze znane ministrantom. Zawsze na początku roku dopytują, kiedy będą eliminacje, kiedy finały - mówi ks. Michał Michnicki - diecezjany duszpasterz ministrantów: 

Najstarsi - kategoria Lektorzy Starsi - grali w XIII Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Polskich Noblistów w Radomiu. Opiekunem i koordynatorem był ks. Sebastian Osiński, a po rozgrywkach najlepsi okazali się lektorzy z parafii św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie. Na drugim miejscu uplasowała się parafia bł. Annuarity w Radomiu, trzecie miejsce należało do lektorów z parafii św. Andrzeja Boboli w Małęczynie, natomiast czwarte miejsce zajęli lektorzy z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

  • Najlepszym Bramkarzem został Norbert Siekański z parafii Św. Andrzeja Boboli w Małęczynie
  • Najlepszym Zawodnikiem – Kacper Grudzień z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
  • Najlepszym Strzelcem – Jakub Rdzanek z parafii Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie

Do rywalizacji w tej kategorii stanęli również lektorzy z parafii św. Wawrzyńca w Kunicach. Chociaż wśród zawodników byli lepsi od nich, to Kacper Franas i Jakub Witoń cieszą się, że tego typu wydarzenia są organizowane:

 

Lektorzy Młodsi rywalizowali w III Liceum Ogólnokształcącym im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Krzysztof Kołtunowicz. Tutaj niepokonani byli lektorzy z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Jak mówi Piotr Pacyna z drużyny, na pierwszy rzut oka dojście do finału może wydawać się proste, jednak trzeba sporo wysiłku i zaangażowania:

 

 Drużynę do mistrzostw przygotowywał Mikołaj Kołodziejski. - Dwa lata temu wygraliśmy ogólnopolskie mistrzostwa i podjęliśmy pracę nad chłopakami, chcieliśmy przekazać im swoje doświadczenie - mówi:

 

Dalej na podium znaleźli się zawodnicy z parafii św. Wawrzyńca w Kunicach i św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole, natomiast czwarte miejsce zajęli lektorzy z parafii Narodzenia NMP w Szydłówku.

  • Najlepszym Bramkarzem został Adam Kuśta z parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu
  • Najlepszym Zawodnikiem – Maciej Knap z parafii Św. Wawrzyńca w Kunicach
  • Najlepszym Strzelcem – Krystian Walczyk z parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole

W tej kategorii rywalizowali również lektorzy z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy:

 

Najmłodsi - kategoria Ministrant - grali w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie koordynatorem był ks. Daniel Glibowski. Pierwsze miejsce "wykopali sobie" ministranci z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, za nimi uplasowali się zawodnicy z parafii św. Stefana i parafii św. Brata Alberta w Radomiu. Czwarte miejsce przypadło zawodnikom z parafii św. Mikołaja w Żarnowie.

  • Najlepszym Bramkarzem w tej kategorii został Bartosz Jadcak z parafii Św. Stefana w Radomiu
  • Najlepszym Zawodnikiem – Jakub Zbróg z parafii M. B. Częstochowskiej w Miedzierzy
  • Najlepszym Strzelcem – Krzysztof Pawelczyk z parafii Św. Brata Alberta w Radomiu

Na boisku swoje umiejętności pokazywali również ministranci z parafii Matki Bożej Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim:

 

Pani Magdalena - mama Mateusza i Antoniego z drużyny z Jasieńca aktywnie kibicowała młodym zawodnikom:

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentować będą diecezję radomską w Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC Skierniewice-Sochaczew, które zaplanowane są na 1 i 2 maja.

Sobotni finał - jak przystało na ministrantów - rozpoczął się wspólną Mszą św. w radomskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik. W swoim słowie zachęcał do okazywania wdzięczności Bogu za otrzymane od Niego dary: 

 

Rozgrywki patronatem medialnym objęło Radio Plus Radom.