Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

Sanktuaria

Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie

piątek, 08 marca 2019 09:26 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Sanktuarium maryjne w Kałkowie-Godowie zaprasza na Misteria Męki Pańskiej, które są grane w soboty przez okres Wielkiego Postu. Pierwsze widowisko zostanie wystawione na deskach 16 marca. Będzie to już 46. edycja misterium, w którym uczestniczą aktorzy-amatorzy z Teatru Dramatycznego im. ks. infułata Czesława Wali.

- Serdecznie zapraszam do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej, do Kałkowa Godowa, na teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa - zachca ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium.

- Radość jest tym większa, że aktorzy należą do wspólnoty parafialnej w Kałkowie-Godowie, gdzie od wielu lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła. Dzielimy się radością, że wystawiane przez lata Misterium Męki Pańskiej jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - dodał ks. Stanios:

Misterium będzie wystawiane od drugiej soboty Wielkiego Postu, 16 marca do soboty przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia o godzinie 15.30 i dodatkowo o godz. 18.00.

Z uwagi na duże zainteresowanie przedstawieniem organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie swego uczestnictwa w informacji sanktuarium pod tel. telefonu (0-41) 272 18 88.

Misterium to sztuka, która wpisała się w historię nie tylko Kałkowa, ale całej świętokrzyskiej ziemi. Co roku przybywa tam wiele nowych grup pielgrzymkowych i osób indywidualnych z całej Polski. Misteria Męki Pańskiej są organizowane w Wielkim Poście od ponad 45 lat i przygotowywane przez zespół aktorski, który działa przy sanktuarium.

Akcja misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w ogrodzie Oliwnym, aż po scenę śmierci Zbawiciela na Golgocie. Autorem scenariusza i reżyserem Misterium Męki Pańskiej jest pierwszy kustosz sanktuarium ks. Czesław Wala, obecnie przebywający na emeryturze.