Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwa za przyszłych księży

wtorek, 27 maj 2014 09:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kapłan musi być wewnętrznie silny, ale i roztropny w ukazywaniu sensu i znaczenia Dekalogu - mówi biskup Henryk Tomasik, zachęcając wiernych o modlitwę w intencji 11 diakonów, którzy 31 maja przyjmą święcenia kapłańskie w radomskiej katedrze. Obecnie przyszli księża przebywają na rekolekcjach w sanktuarium maryjnym w Kałkowie. Mieszkają w eremach "Góra Miłosierdzia Bożego", tuż nad brzegiem zbiornika wodnego "Wióry".

Biskup Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom powiedział, że przyszli księża potrzebują wsparcia modlitewnego. - Proszę o modlitwę w intencji tych, którzy wkrótce przyjmą święcenia kapłańskie. Nasze czasy wymagają od kapłana otwartych oczu i otwartego serca, aby widzieć sytuacje ludzi, by dostrzegać problemy i zadania stojące przed Kościołem. Bardzo poważnym wyzwaniem jest materialnym praktyczny i liberalizm moralny. Wiele osób nie aprobuje moralności chrześcijańskiej. To trudne zadanie przed kapłanem, by pokazać sens Bożych przykazań, wartości i norm chrześcijańskich. Duch czasu temu nie sprzyja. Kapłan musi być wewnętrznie silny, ale i roztropny, by ukazywać sens i znaczenie Dekalogu. Dlatego potrzebny jest osobisty kontakt z Bogiem i podejmowanie współpracy z wiernych z księżmi - mówił biskup Tomasik.

Z drugiej strony biskup radomski zwrócił uwagę, że przełom maja i czerwca to czas dziękczynienia za sakrament kapłaństwa. Podkreśla, że wiele roczników kapłanów spotyka się na wspólnej modlitwie wspominając rocznicę swoich święceń. - Proszę o modlitwę dziękczynną za naszych kapłanów. Słowa św. Pawła "przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu" są szczególną zachętą do pogłębiania świadomości powołania. Te słowa dotyczącą nas wszystkich. Chodzi o to, aby wprowadzać ducha Ewangelii do naszych środowisk. Jesteśmy powołani, aby słowem i czynem głosić Słowo Boże i ukazywać je innym - powiedział biskup Henryk Tomasik.