Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Tak, pomagam!

czwartek, 28 marca 2019 15:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Caritas w Polsce organizuje zbiórkę żywności. Akcja zostanie przeprowadzona w piątek i sobotę w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Podczas poprzedniej zbiórki żywności udało się zebrać 575 tys. kg żywności, która trafiła do 89 tys. osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne.

W akcję zaangażowanych było prawie 30 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć, wysyłając w trakcie zbiórki "Tak, pomagam!", wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Zapraszamy do nas: