Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Avili, prezbiter i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radoszyce
Dziś jest: Poniedziałek, 10 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Idą, żeby się zatrzymać

piątek, 05 kwietnia 2019 20:47 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Z Opoczna wyruszyła Nocna Droga Krzyżowa.

Uczestnicy Nocnej Drogi Krzyżowej mają do pokonania 41 lub 29 km. Idą z Opoczna do sanktuarium w Paradyżu. Z inicjatywą zorganizowania Nocnej Drogi Krzyżowej wyszli opoczyńscy Rycerze Kolumba. – Od dwóch lat marzyłem, żeby coś takiego powstało. W końcu się udało – mówi Dariusz Kołodziejczyk, Wielki Rycerz Rady 15195 w Opocznie.

Jak dodaje, Nocna Droga Krzyżowa jest doskonałą okazją do zaniesienia do paradyskiego sanktuarium własnych intencji, ale także do wyciszenia się i refleksji. – Ma ona nas przygotować na Święta Wielkanocy. Cieszymy się, że ludzie mimo tego zabiegania potrafią odpowiedzieć Panu Bogu na zaproszenie – mówi ks. Adrian Jakubiak. Jak wyjaśnia, dla uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej przygotował rozważania na temat miłości do swoich najbliższych i rodziny.

Zainteresowanie Nocną Drogą Krzyżową przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do paradyskiego sanktuarium zdecydowało się iść nocą ponad 200 osób.

Nocną Drogę Krzyżową otworzyła Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie 17.30. Po nabożeństwie ponad 200 opocznian wyruszyło do Paradyża.